Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Planety ustawiają się w jednej linii. Oto jak można je zobaczyć w Australii Południowej

Planety ustawiają się w jednej linii. Oto jak można je zobaczyć w Australii Południowej

Nie, to nie jest abstrakcyjny film na osi czasu w mediach społecznościowych na temat ułożenia planet. Są dosłownie wyrównane i będą widoczne gołym okiem.

Eksperci z Australijskiego Towarzystwa Astronomicznego podejrzewają, że między dniem dzisiejszym a końcem weekendu upłynie krótki moment, kiedy w Australii Południowej rozpocznie się „parada planet”, która rozpocznie się około godziny 6:30.

Saturn, Mars, Merkury i Jowisz ułożą się w jednej linii, tworząc spektakl widoczny gołym okiem. Jednak Jowisz może być trudny do wykrycia ze względu na bliskość Słońca.

Uran i Neptun również znajdą się w jednej linii, choć prawdopodobnie do ich obserwacji potrzebny będzie teleskop.

Ci, którzy chcą zobaczyć to widowisko, mogą spodziewać się go w północno-wschodniej części nieba.

Jeśli dopiero zaczynasz obserwować gwiazdy lub po prostu chcesz mieć pewność, że zdążysz na pokaz w optymalnym czasie, Australijskie Towarzystwo Astronomiczne sugeruje korzystanie z bezpłatnego oprogramowania „planetarium”, takiego jak Stellarium, aby planować z wyprzedzeniem i uniknąć rozczarowań.

Jeśli przegapiłeś to wydarzenie, nie martw się; Być może nie będziesz musiał czekać dziesięcioleci na kolejną szansę. Eksperci twierdzą, że tego typu ustawienie planet zdarza się co rok lub dwa, chociaż może obejmować różne kombinacje planet.

Australia Południowa była w tym miesiącu świadkiem oszałamiającego pokazu nieba, gdy oszałamiająca zorza polarna przetoczyła się przez stan i szersze części kraju.

Zorza polarna, często obserwowana w regionach polarnych, jest mniej powszechna w Australii Południowej. Pokaz przypomina zorzę polarną na półkuli północnej i obejmuje zderzenia cząstek wiatru słonecznego z gazami atmosferycznymi, tworząc żywe pokazy świetlne na niebie.

Zjawisko to powoduje powstawanie głównie kolorów zielonego i różowego i jest wynikiem interakcji pomiędzy cząsteczkami tlenu i azotu. Wzory i ruchy Aurory są dynamiczne, dzięki czemu każdy wygląd jest wyjątkowy.

READ  Catherine Jones Certyfikowana Dietetyk Samosabotażuje utratę wagi, nie zdając sobie z tego sprawy

Jeśli więc jesteś podobny do mnie i dobrze spałeś podczas tego wydarzenia, dajemy ci teraz uczciwe ostrzeżenie, więc nie masz żadnej wymówki!