Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Planujesz kolejną epidemię?  Zalecenia wynikają z przeprowadzonej w Australii oceny transmisji COVID-19 w gospodarstwach domowych

Planujesz kolejną epidemię? Zalecenia wynikają z przeprowadzonej w Australii oceny transmisji COVID-19 w gospodarstwach domowych

Dalsza ocena australijskiego badania dotyczącego przenoszenia COVID-19 z gospodarstw domowych doprowadziła do sformułowania czterech kluczowych zaleceń dotyczących przyszłych planów pandemicznych.

Oryginalne krajowe badanie transmisji z gospodarstw domowych, oparte na globalnym protokole, zostało przeprowadzone na początku pandemii w celu dostarczenia danych niezbędnych do poprawy reakcji zdrowia publicznego w Australii.

Współautor i doktorant na Uniwersytecie w Melbourne znajdującym się w Instytucie Doherty, pan Adrian Marcato, powiedział, że pierwszy australijski projekt transmisji domowej Few X dla COVID-19 (projekt FFX) szybko zaadaptowano z badań jednostek FFX Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i domowe protokoły transmisji dla COVID-19.

Pierwotny projekt FFX został opracowany w 2020 r. w celu zaspokojenia potrzeb informacyjnych na wczesnym etapie pandemii COVID-19. Opublikowano wnioski wyciągnięte z projektu, w tym kluczowe dane dotyczące przenoszenia wczesnych szczepów SARS-CoV-2 od dzieci i dorosłych w Australii. Lancet Regional Health Zachodni Pacyfik W 2022 roku, powiedział pan Marcato.

Marcato powiedział, że projekt FFX 2020 napotkał wiele wyzwań, a obecna ocena uzupełniająca ma na celu udokumentowanie mocnych stron i wyzwań związanych z podejściem do projektu FFX rdzennych mieszkańców Australii. Badanie oceniające ze stycznia 2023 r. zostało opublikowane w Zdrowia Publicznego BMC.

„Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia z oryginalnym projektem FFX w okresie od kwietnia do października 2020 r., ta ocena ma na celu zbadanie i wykorzystanie mocnych stron i wyzwań badań w stylu FFX w Australii, abyśmy mogli sformułować zalecenia dotyczące poprawy planów gotowości na przyszłe pandemie”.

Oryginalny projekt 2020 obejmował odpowiednie departamenty zdrowia Nowej Południowej Walii, Australii Zachodniej, Republiki Południowej Afryki i Królewskiego Szpitala Dziecięcego Victoria – co najmniej jeden partner z każdej placówki FFX został zaproszony do udziału w ocenie.

Marcato powiedział, że z procesu oceny wyłoniły się cztery zalecenia dotyczące przyszłego planowania gotowości, które obejmowały takie kwestie, jak logistyka, projektowanie badań, etyka, zarządzanie i zarządzanie danymi.

READ  Czy potrafisz przejść przez prawdziwy tunel i żyć?

„Partnerstwo między naukowcami a urzędnikami ds. zdrowia publicznego ma kluczowe znaczenie dla realizacji badania FFX, dlatego pierwszą rekomendacją jest wzmocnienie i aktywizacja partnerstw i współpracy, aby umożliwić szybszą i skuteczniejszą aktywację badań”.

Powiedział, że następne dwa zalecenia to lepsza integracja badań FFX z reakcją zdrowia publicznego i opracowanie wstępnie zatwierdzonych protokołów FFX przed nagłym zagrożeniem zakaźnym.

„Dobrze zaprojektowane protokoły można szybko dostosować do sytuacji kryzysowej. Posiadanie protokołów i zatwierdzeń umożliwi gromadzenie danych kulturowo odpowiednich dla ludności rdzennej ludności i osób o wyższym ryzyku choroby”.

Ostateczne zalecenie wzywa do inwestycji w krajową infrastrukturę danych. W Australii opieka zdrowotna jest zarządzana przez władze lokalne, stanowe, terytorialne i federalne. Oznacza to, że istnieje wiele różnic w sposobie gromadzenia i udostępniania danych.

„Idealnie byłoby, gdyby krajowy system danych FFX umożliwił szybkie gromadzenie wymaganych danych i został zintegrowany z istniejącą infrastrukturą danych na wszystkich szczeblach administracji, aby pomóc w zapewnieniu jak najlepszych wyników epidemiologicznych w Australii”.

Projekt FFX był wynikiem partnerstwa między australijskim Departamentem Zdrowia (obecnie Departamentem Zdrowia i Opieki nad Osobami Starszymi), stanowymi i terytorialnymi departamentami zdrowia oraz Australijskie partnerstwo na rzecz badań gotowości na wypadek chorób zakaźnych (APPRISE) Zespół oparty na University of Melbourne i University of Adelaide.