Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Platforma NIFTY® DNBSEQ-G99 posiada certyfikat CE-IVDD i zapewnia standardową opiekę prenatalną

Platforma NIFTY® DNBSEQ-G99 posiada certyfikat CE-IVDD i zapewnia standardową opiekę prenatalną

BGI Europe A/S, spółka zależna należąca w całości do BGI Genomics, ogłosiła NIFTY® Grupie i programowi nieinwazyjnych badań prenatalnych (wykaz B CE-IVDD) przyznano rozszerzenie w ramach istniejącej certyfikacji CE-IVDD o formularz DNBSEQ-G99 w celu spełnienia przepisów UE dotyczących wyrobów medycznych.

W styczniu 2024 r. firma BGI Genomics zaprezentowała NIFTY® Ultraszybki, nieinwazyjny produkt do prenatalnych badań genetycznych, wykorzystujący innowacyjną platformę DNBSEQ-G99. Platforma ta została specjalnie zaprojektowana dla małych i średnich produkcji i gwarantuje pierwszorzędną wydajność i jakość testów. Umożliwia laboratoriom klinicznym dostarczanie szybszych i dokładniejszych wyników prenatalnych badań genetycznych. Postępy te mają kluczowe znaczenie dla terminowego poradnictwa genetycznego, dalszej diagnostyki prenatalnej i ulepszonych opcji opieki prenatalnej.

Główne cechy platformy DNBSEQ-G99:

Prędkość: Platforma DNBSEQ-G99 znacznie skraca czas sekwencjonowania do zaledwie 3 godzin, a cały proces od pobrania próbki do wygenerowania raportu zajmuje tylko 14 godzin. Ta skuteczność znacznie zmniejsza niespokojne oczekiwanie na rodziny w ciąży.

Elastyczność: Umożliwia przetwarzanie próbek o różnej wielkości w jednej operacji, mieszczącej minimum 12 próbek. Ta elastyczność pomaga zmniejszyć ilość odpadów odczynników i obniżyć koszty.

spryt: Platforma obsługuje różne tryby sekwencjonowania i nadaje się do szerokiego zakresu testów, w tym do badania chromosomów przed przeszczepieniem zarodka i badań przesiewowych nosicieli chorób monogenowych.

prostotaWyposażony w kasetową komorę przepływową i innowacyjną konstrukcję z wstępnie wtryskiwanym odczynnikiem, DNBSEQ-G99 upraszcza proces sekwencjonowania, ułatwiając obsługę operatorom.

BGI Genomics jest liderem nieinwazyjnych prenatalnych badań genetycznych od 2010 roku. NIFTY® Uzyskał uprawnienia wyrobów medycznych w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, Arabii Saudyjskiej, Turcji, Indiach i Tajlandii. BGI Genomics w dalszym ciągu unowocześnia badania prenatalne i noworodkowe, przyczyniając się do poprawy systemów i wyników zdrowia publicznego.

Kierując się wizją „Omika dla wszystkich”, firma BGI Genomics angażuje się w udoskonalanie technologii testów genetycznych, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju globalnej medycyny precyzyjnej i poprawy życia.

READ  Światy podobne do oceanów i kontynentów, które mogą krążyć wokół czerwonych karłów, odkryte przez Jamesa Webba