Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pociągi przejeżdżają przez puste światy w nowej ulubionej grze wyścigowej

Pociągi są dobre. nie wiem jak je inaczej opisać, tak, bardzo dobrze. Ale nie przepadam za poważnymi symulatorami pociągów ani potentatami finansowymi. Nie, potrzebuję czegoś szybciej. coś z szybkością. Coś, co pozwala mi się kręcić i skręcać, zrzucając konkurencyjne pociągi z torów w śmiertelnym maratonie obejmującym cały świat. Na szczęście dla mnie i dla mojego specyficznego gustu, niedawno znalazłem mało znaną grę na PlayStation 2 o nazwie Xtreme Express.

Xtreme Express (Tetsu 1: Densha de Battle! Światowe Grand Prix W Japonii) W ciągu ostatnich dwóch tygodni wykorzystałem sporą część mojego wolnego czasu. Chociaż nigdy nie dotarła do Ameryki Północnej, ludzie w Europie mieli szansę zagrać w tę wyjątkową grę wyścigową Syscom w 2002 roku dzięki brytyjskiemu wydawcy Midas Interactive. Ze względu na brak entuzjazmu w Stanach Zjednoczonych do transport publicznyJednak pominięcie naszego słabo rozwiniętego kraju jest chyba najlepsze.

Czytaj więcej: Mario GolfTo zabawne, ale Bitwa golfisty Yue ciosy startują

Nie pamiętam dokładnie, skąd o tym słyszałem przez całe życie, ale szybki przegląd twittera – ta cholerna strona to miejsce, w którym znajduję większość dziwnych rzeczy, które mnie interesują, niestety – sugeruje, że prawdopodobnie był to komplement Czteroletni wątek Tłumacz Tom James. Od tamtej pory zakochałem się w tej uroczej grze.

Xtreme Express Ma wszystkie cechy świetnego zawodnika. Dostępny jest rozszerzony tryb Grand Prix, który odblokowuje nowe tory i pociągi, wyzwania poboczne, takie jak ukończenie wyścigu bez zmiany toru więcej niż pięć razy lub zderzenia z przeciwnikami, oraz próby czasowe, aby pokonać trudniejsze trasy. Wszystko to jest przedstawione w sposób nawiązujący do epoki, z jasnymi, krzykliwymi menu pełnymi masywnych grafik i dziwacznych animacji. Wesoły konferansjer jest Twoim stałym towarzyszem, krzycząc radośnie: „Gdzie walczysz?!” Kiedy wybierasz trasę i krzyczysz na ciebie, żebyś hamował, gdy lecisz za szybko na zakrętach, twój pociąg grozi wykolejeniem.

READ  Mass Effect 3 Easter Egg ujawniony dziewięć lat później

Oczywiście graj Xtreme Express Jest znacznie prostsza niż typowa gra wyścigowa, dzięki charakterowi pojazdów. Jazda po szynach sprawia, że ​​prowadzenie pociągów to prosta kwestia jazdy do przodu lub do tyłu, z kontrolowanym lewym drążkiem. Tutaj chodzi o zarządzanie prędkością; Bardzo szybko skręcasz ostro, wykolejesz się i skaczesz po gołej ziemi, aż koła znów znajdą okup. W zależności od opcji sterowania prawy joystick ma pozwalać na ręczne przesuwanie ciężaru, ale jego użyteczność jest tak niewielka, że ​​wydaje się, że go nie ma.

Odniosłem znacznie większy sukces niż zwykłe używanie hamulców mojego pociągu do utrzymania bezpiecznej prędkości na zakrętach. Zapewnia to wyjątkowy zwrot w stosunku do zwykłych wyścigów, zamieniając tę ​​dosłowną równowagę w mini-grę na śmierć lub życie. Gdy poprawisz prędkość i stabilność w ciasnych zakrętach, wybrany przez Ciebie pociąg będzie zazwyczaj komunikował się z szynami tylko na jednym zestawie kół, jakby coś było wyłączone Szybcy i wściekli Filmy, tylko po to, by utknąć po wyprostowaniu toru. Doszło do punktu, w którym, na dobre lub na złe, czasami obserwowałem wagę wagi bardziej niż mój pociąg.

Ale tak jak szyny ułatwiają wiele rzeczy, prowadzą również do pewnych komplikacji. Podczas wyścigów będziesz stale bombardowany strzałkami na ekranie wskazującymi, kiedy możesz użyć przełącznika, aby zmienić pas (L1 lub R1). To jest miejsce „bitwy” w Densha de Battle! Światowe Grand Prix Więc chodź. W zależności od czynników, takich jak prędkość i pozycja, przejście na inną szynę pozwala trzymać przeciwników z dala od nich i oczywiście mogą to zrobić również za Ciebie. Nie mogę zliczyć, ile razy przeciwnik obok mnie, a zanim skomplikowane układy ścieżek dały mi wyjście, wykoleił mnie złowrogim barkiem. Może to być frustrujące, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności, gdy tylko pierwsze miejsce odblokowuje więcej postępów.

READ  PS5 Pro wyciekło przez tajemnicze ładowanie

Na Jasnej stronie, Xtreme Express Oferuje wiele wspaniałych krajobrazów, którymi możesz się cieszyć. Ponieważ tory biegną wzdłuż gradientu od zaśnieżonej tundry do dusznych przejść podziemnych, często biegną przez zaludnione obszary z ognistym człowiekiem w zasięgu wzroku. Od czasu do czasu możesz zobaczyć mały dwuklatkowy gobelin, który ma być parą dopingującą cię lub UFO lecącym nad głową, ale w większości jest to świat pociągów. Budynki pozostają ciche i puste, zielone przestrzenie są wypełnione roślinnością, a czasami można znaleźć ukryte ścieżki, do których można uzyskać dostęp dzięki starannemu zarządzaniu, aby zaznaczyć swoją lokalizację na ścieżce. Lubię sobie wyobrażać, że gra toczy się w dziwnej postapokaliptycznej przyszłości, w której ludzkość w większości już nie istnieje, ale pociągi stają się świadome. Zamiast odbudować społeczeństwo dla siebie, lokomotywy po prostu zdecydowały: „Hej, ścigajmy się!” The Strange Premise jest zaskakująco sugestywny i tworzy naprawdę wspaniały świat, który chcę dalej odkrywać.

Mój ulubiony aspekt wyścigów w Xtreme ExpressJak to się jednak kończy? W przeciwieństwie do innych gier wyścigowych, w których mecze kończą się przekroczeniem niewidzialnej linii bramkowej, Xtreme Express Zwiększa prędkość i moc tych maszyn, wymagając ukończenia każdego wyścigu zatrzymanego z małym postojem. Pociągi, jak być może wiesz lub nie, nie zatrzymują się w okamgnieniu, dlatego ważne jest, aby dokładnie rozważyć potencjalne koszty szybkiego zbliżania się do mety. Powiększanie poza mały obszar, na którym powinieneś skończyć, oznacza cofanie się, coś innego, co nie jest świetnym pociągiem. Wygrałem wiele wyścigów z przeciwnikami CPU nie dlatego, że jako pierwszy dotarłem do końca trasy, ale dlatego, że jako pierwszy dotarłem do kropki. Daje unikalny rodzaj niepokoju, który jest doskonale logiczny wraz z tematem, inny niż napięcie, które towarzyszyłoby końcowi końcowego obrazu. Mario kart lub Energia Element.

READ  Battlefield 6 będzie dostępny na konsole do gier ostatniej generacji

będąc na dachu Xtreme Express To może zabrzmieć dość dziwnie… cóż, zaaklimatyzuję się z tobą, to wciąż jest dość dziwne po wielu godzinach grania. Xtreme Express Jest to rodzaj gry, który ostatnio powrócił dzięki dynamicznie rozwijającemu się rynkowi indie. Gra ma unikalną misję, która pozwala ścigać się pociągami i w niesamowity sposób osiągnąć ten cel. Jednak trudno mi określić, dlaczego jestem tak ciasny. Być może jest to sposób, w jaki dzielisz pociągi według regionu, z lokomotywami unikalnymi dla większości głównych krajów. Prawdopodobnie w ten sposób dudnienie na mojej konsoli dokładnie naśladuje tradycyjny wzór „ka-chunk, ka-chunk, ka-chunk” z rzeczywistej linii kolejowej. Heck, może to być coś tak prostego, jak względny brak informacji o grze online, który przyczynił się do rozgrywki Xtreme Express Poczuj się, jakbyś odkrywał starożytny artefakt z minionej epoki.

W każdym razie, Xtreme Express To orzeźwiający styl jak na gatunek, który szczególnie mi się nie podoba. Większość gier wyścigowych polega na tym, że czujesz się nieważki, gdy manewrujesz ulepszonymi samochodami do najmniejszej śruby, aby poruszać się tak szybko, jak to tylko możliwe, Xtreme Express Daje to jego rasom powolny, prawie wyczerpujący ciężar. Pociągi, którymi się ścigasz, nie są eleganckimi aerodynamicznymi maszynami, ale raczej twardymi, wytrzymałymi bestiami pociągowymi, które w końcu zostają uwolnione od odpowiedzialności komercyjnej i mogą gonić wiatr. Xtreme Express To jak obserwowanie porośniętego mchem golema, porzuconego przez swojego stwórcę na końcu świata, powracającego do życia i na nowo uczącego się kochać. Jeśli ta graniczna niezręczna kombinacja ma dla ciebie sens, zaimportuj (haha) kopię JAK NAJSZYBCIEJ.

Do zobaczenia na szynach.