Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pocisk, który w 2022 r. uderzył w polski silos zbożowy, zabijając dwie osoby, został wystrzelony przez Ukrainę |  Wiadomości ze świata

Pocisk, który w 2022 r. uderzył w polski silos zbożowy, zabijając dwie osoby, został wystrzelony przez Ukrainę | Wiadomości ze świata

Po eksplozji Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski stwierdziło, że rakieta została wyprodukowana w Rosji, ale prezydent nie chciał wskazać palcem. Rosja zaprzeczyła, że ​​stała za atakiem w pobliżu granicy ukraińsko-polskiej.

Przez Reemul Bhalla, korespondent prasowy @Reemul_B


czw. 28 września 2023 r. 22:55, Wielka Brytania

Polska gazeta potwierdziła, że ​​Ukraina wystrzeliła rakietę, w wyniku której zginęły dwie osoby w magazynie zboża w Polsce.

„Rzeczpospolita” – dziennik ekonomiczny – donosi o wybuchu we wschodniej wsi Przewodów. Ukraina W granicę uderzyła w listopadzie 2022 roku rakieta wystrzelona z ukraińskiej ziemi.

W publikacji napisano: „Rakieta ma zasięg od 75 km do 90 km [46 to 55 miles]”, cytując źródło: „W tamtym czasie rosyjskie stanowisko było takie, że żaden rosyjski pocisk nie mógł dotrzeć do Presvoto”.

Źródła zaznajomione ze śledztwem podają gazecie, że rakieta została zainstalowana przez Polskę jako rakieta przeciwlotnicza S 300 5-W-55.


Obraz:
Krater powstały w wyniku uderzenia rakiety

Ukraina zaprzecza, jakoby jeden z jej pocisków wylądował w sąsiednim państwie NATO.

W tym czasie Warszawa i NATO Uznano, że rakieta to niewypał z Ukrainy, co złagodziło obawy przed eskalacją wojny.

Czytaj więcej:
Kreml publikuje wideo, na którym widać Putina ze wspólnikiem
Ocalali ujawniają okrucieństwo rosyjskich ośrodków zatrzymań na Ukrainie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski początkowo twierdziło, że rakieta została wyprodukowana w Rosji, ale później polski prezydent Andrzej Duda był bardziej ostrożny, twierdząc, że nadal nie jest jasne, kto wystrzelił rakietę ani gdzie został wyprodukowany.

RosjaMinisterstwo Obrony oświadczyło: „Rosyjskie środki niszczycielskie nie przeprowadziły żadnych ataków na cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej”.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Otwórz pełną wersję

READ  Macedońska piłka nożna | U21: Macedonia pokonała Polskę w Radomiu (WIDEO)

Kilka rosyjskich rakiet uderzyło we Lwów, 80 km od polskiej granicy, po wystrzeleniu kilku rosyjskich rakiet na Ukrainę na kilka dni przed bombardowaniem.


Obraz:
Wówczas prezydent Wołodymyr Zełenski za wybuch epidemii obwinił Rosję

Prezydent Zełenski powiedział wówczas, że jakikolwiek atak na kraj NATO będzie „znaczną eskalacją” i wezwał do „działania”.

„Rzeczpospolita” podała, że ​​strona ukraińska nie przekazała polskim śledczym żadnych materiałów.