Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Vestas zdobywa zamówienie na 1140 MW w Polsce

Vestas zdobywa zamówienie na 1140 MW w PolsceOpublikowane przez Theodore’a Read-Martina, asystenta redakcyjnego

Energia Globalna,
Vestas otrzymał wiążące zamówienie na 1140 MW od Baltic Power SP. z oo jest spółką joint venture pomiędzy ORLEN SA i Northland Power Inc na rzecz projektu morskiej energetyki wiatrowej Baltic Power w Polsce. Powiadomienie o zamówieniu potwierdzającym odnosi się do zawiadomienia firmy Vestas nr 16/2023 z dnia 28 września 2023 r.

Vestas dostarczy, zainstaluje i uruchomi 76 turbin wiatrowych V236-15,0 MW dla projektu Baltic Power. Po ukończeniu Vestas będzie serwisować turbiny w ramach 15-letniej umowy serwisowej Active Output Management 5000 (AOM 5000), której celem jest zapewnienie optymalnej wydajności aktywów.

„Vestas, ORLEN i Northland Power mają wspólną wizję transformacji energetycznej w Polsce i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy udostępnić nasze turbiny wiatrowe i nasze know-how dla tego ważnego projektu na Morzu Bałtyckim” – powiedział Nils de Baar, Prezes Vestas Północny. i Europy Środkowej. „V236-15.0 MW zbudowana jest w oparciu o światowej klasy technologię i jesteśmy dumni, że turbina ta została wybrana do zasilania największego jak dotąd pojedynczego projektu wiatrowego w Polsce. Dziękujemy zespołowi Baltic Power za doskonałą współpracę i profesjonalizm.”

Teren inwestycji zlokalizowany jest w pobliżu Łeby, 23 km od polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego. Dostawy turbin wiatrowych rozpoczną się w I kwartale 2025 r., a oddanie do użytku w 2026 r.

Więcej aktualności i artykułów technicznych ze światowej branży odnawialnych źródeł energii można znaleźć w najnowszym numerze magazynu Energy Global.

Wydanie Energy Global z jesieni 2023 r

Jesienne wydanie Energy Global na rok 2023 zawiera serię artykułów technicznych skupiających się na ekologicznym wodorze, technologii turbin wiatrowych, rozwiązaniach w zakresie monitorowania łopat i nie tylko. W numerze zamieszczono także raport regionalny przedstawiający niektóre z kluczowych projektów dotyczących odnawialnych źródeł energii w Australii.

READ  Nordex SE - Nordex Group zdobywa zamówienie na 48 MW w Polsce

Przeczytaj artykuł online: https://www.energyglobal.com/wind/29092023/vestas-wins-1140-mw-order-in-poland/


Tobie też może się to spodobać

Envirotech

Dołącz do naszej siostrzanej publikacji, Światowy cementW Lizbonie, w dniach 10–13 marca 2024 r., ich pierwsza osobista konferencja i wystawa: Envirotech.

To ekskluzywne wydarzenie poświęcone wiedzy i nawiązaniu kontaktów zgromadzi producentów cementu, liderów branży, technologów, badaczy i inne zainteresowane strony w celu omówienia najnowszych technologii, procesów i polityk stosowanych w czołówce wysiłków przemysłu cementowego na rzecz zmniejszenia swojego wpływu na środowisko.

Zdobądź bilety Early Bird już teraz »Northland Power Inc. ogłosiła, że ​​projekt morskiej energetyki wiatrowej Hai Long na Tajwanie pomyślnie spełnił wszystkie warunki niezbędne do zamknięcia długoterminowego niefinansowanego zielonego finansowania.