Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podaj makaron: dieta śródziemnomorska odkrywa sekret długowieczności!

Podaj makaron: dieta śródziemnomorska odkrywa sekret długowieczności!

Znudzony tą samą starą dietą? Cóż, zapnij pasy, ponieważ nauka właśnie dokonała smakowitego odkrycia: śródziemnomorski styl życia to nie tylko uczta dla twoich kubków smakowych; To bilet na dłuższe życie!

Wyobraź to sobie: jesteś otoczony stosami warzyw, soczystymi owocami, rozkoszną dla serca oliwą z oliwek i posypką orzechów dla dodatkowego uderzenia. I poczekaj, ryby i chude białko to nie tylko gramy — są jak ochroniarze twojego serca! To nie jest tylko dieta. To superbohater walczący z chorobami serca, wzmacniający mózg i walczący o talię.

Spaghetti z warzywami, szpinakiem, orzechami i parmezanem! Mniam!

Artykuł jest kontynuowany po tym ogłoszeniu

reklama

Ale hej, tu nie chodzi tylko o jedzenie. Ludzie, którzy żyją śródziemnomorskim snem, wiedzą, jak je przeżyć! Pomyśl: rodzinny salon, spacer zamiast jazdy samochodem, a nawet ta niebiańska drzemka. I zgadnij co? Nauka daje im pierwszą piątkę. Niedawne badanie wykazało, że zanurzenie się w stylu „la dolce vita” może skrócić wczesny termin przydatności do spożycia o 29%.

Bęben do bohaterów badania: 110 799 osób w Wielkiej Brytanii w wieku od 40 do 75 lat, które rozlały pigułki stylu życia. Dostają punkty za to, jak dobrze wstrząsają śródziemnomorskim stylem – owoce, orzechy, warzywa, cała masa. Po dziewięciu latach podglądania ich raportów o stanie zdrowia, ta-da! Osoby z wysokimi wynikami były nie tylko mniej skłonne do cofnięcia aktu zniknięcia (magiczne 29%), a nawet dawały Rakowi szansę na wygraną przy o 28% mniejszym ryzyku.

Dr Mercedes Sotos Prieto – gwiazda nauki z Autonomicznego Uniwersytetu w Madrycie i Harvard TH Chan School of Public Health – podsumowuje to w ten sposób: Nawet jeśli nie jesteś w krainie drzew oliwnych, możesz odnieść korzyści. Twój lokalny sklep spożywczy to Twój rynek śródziemnomorski. Chodzi o taniec stylu życia — od rodzinnej zabawy po drzemki i tak, nawet to podstępne wino (tylko nie pobłażaj sobie).

READ  Kalorie w menu „mogą nie być pomocne” w walce z otyłością | zdrowie

Więc rzuć trochę makaronu na swój talerz, użyj kubków (z umiarem) i mrugnij do tej drzemki. Urok Morza Śródziemnego może dodać blasku świec do Twojego tortu urodzinowego. Życzymy długiego i smacznego życia! „