Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podejrzany o morderstwo w USA Kevin Mason został „przypadkowo” zwolniony z więzienia

Podejrzany o morderstwo w USA Kevin Mason został „przypadkowo” zwolniony z więzienia

Władze podały, że w całym amerykańskim stanie Indiana trwa obława po niesłusznym zwolnieniu podejrzanego o zabójstwo z więzienia zaledwie dwa dni po jego zamknięciu.

Biuro szeryfa ogłosiło we wtorek, że 28-letni Kevin Mason został „błędnie” zwolniony z aresztu hrabstwa Marion w Indianapolis 13 września z powodu błędu w rezerwacji popełnionego przez personel osadzony.

Podejrzany przebywał w areszcie przez dwa lata, zanim został aresztowany na początku tego miesiąca na podstawie wielu nakazów, w tym dotyczących śmierci 29-latka w 2021 r. w Minnesocie w wyniku strzelaniny, rzekomego naruszenia zwolnienia warunkowego i posiadania broni palnej – podała policja. Poczta nowojorska Raporty.

Komendant policji, pułkownik James Martin, powiedział podczas konferencji prasowej, że udało mu się go zwolnić, gdy pracownik popełnił krytyczny błąd, usuwając z jego akt dwie rezerwacje, ponieważ myślała, że ​​to zduplikowana rezerwacja.

Następnego dnia inny urzędnik z Minnesoty nie zauważył błędu i zniósł ostateczną blokadę, umożliwiając zwolnienie Masona.

„Pracownik, który ją sprawdzał, widział trzech więźniów w Minnesocie i najwyraźniej nie zdawała sobie sprawy, co robi” – powiedział Martin.

„To ogromny błąd, ogromny błąd. Zostały one specjalnie zidentyfikowane przez agencję, która to zrobiła. Mają konkretny numer identyfikacyjny i wszystkie są różne, a numery spraw są różne”.

Martin powiedział, że od tego czasu dwóch więźniów-urzędników zostało zwolnionych z powodu tego błędu.

„To był błąd. To nie powinno było się zdarzyć. Mason nie powinien był zostać zwolniony z naszego aresztu. Odkryto to wkrótce po jego zwolnieniu” – dodał.

Przed aresztowaniem 11 września Mason był poszukiwany pod zarzutem morderstwa drugiego stopnia w związku ze śmiertelną strzelaniną Dontaviousa Ahmeda Catchingsa w 2021 r. na parkingu świątyni Shiloh w Minneapolis.

„Przez 27 miesięcy próbowałam wyegzekwować sprawiedliwość, a teraz czuję, że wróciliśmy do punktu wyjścia” – powiedziała Chanel Catchings, siostra ofiary. Lis59.

READ  Raport: Sky News Australia to globalne centrum dezinformacji o klimacie | Sky News Australia

„Czułem, że to nie tylko wina Indiany, ale także Minnesoty”.

Dodała: „Nie wiem, co wydarzyło się w tym więzieniu, i nawet po wydaleniu tej osoby nie czujemy żadnej ulgi, bo ostatecznie nadal jest na wolności”.

Tymczasem władze poszukujące Masona twierdziły, że przez prawie dwa tygodnie ukrywały jego przypadkowe uwolnienie, aby zachować nad nim „przewagę taktyczną”.

Śledczy obawiają się, że Mason mógł uciec ze stanu po wyjściu na wolność.

„Uważamy, że od 2021 r. wyraźnie uchylał się od egzekwowania prawa” – powiedział Martin. „Uważamy, że jest bardzo dobry w tym, co robi. Uważamy, że ktoś lub oczywiście ma innych, finansuje go i pomaga mu przetrwać ten czas. Nawet dzisiaj wierzymy, że tak się dzieje.”

Mason jest opisany jako mający 170 cm wzrostu i wytatuowany krzyż pod prawym okiem. Ma także tatuaż „SUB” na piersi i anonimowy tatuaż na szyi.

Artykuł ten pierwotnie ukazał się na Poczta nowojorska Zostało powielone za zgodą.