Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podejrzewa się, że rosyjski „wieloryb szpieg” pojawił się ponownie w pobliżu Szwecji

Podejrzewa się, że rosyjski „wieloryb szpieg” pojawił się ponownie w pobliżu Szwecji

Wieloryb bieługi, który prawdopodobnie był szkolony przez Rosjan, rozpalił ostatnio plotki po tym, jak przyspieszył i wpłynął na szwedzkie wody.

Naukowiec zajmujący się dziką przyrodą, dr Vanessa Perrotta, mówi, że płetwale błękitne, mimo że są jednymi z największych zwierząt na świecie, są w alarmującym stanie niedożywienia w wodach Australii. „Zwierzęta te zwykle żerują w wodach Australii latem, kiedy wiadomo, że bardzo przybierają na wadze” – powiedział dr Perotta w rozmowie ze Sky News Australia. „To zwykle dobra rzecz, ponieważ potrzebują dużo wagi, aby przejść po tych ciepłych wodach w Indonezji”. Niestety badanie płetwala błękitnego obserwowane w tym roku przez Petera Gilmana i jego współpracowników wykazało, że wiele z tych osób jest bardzo szczupłych, co nie jest dobre”.

W 2019 roku ssak morski został znaleziony w uprzęży z napisem „Sprzęt petersburski” i miał przymocowane profesjonalne mocowania odpowiednie do aparatu.

Sprzęt wzbudził podejrzenia, że ​​uciekł z osłony rosyjskiej marynarki wojennej, gdzie był szkolony w szpiegostwie.

Początkowo odkryta w Norwegii populacja nazwała bieługę „hvaldemir”, co jest grą oryginalnego słowa „hval” oznaczającego wieloryba i kończącego się na „demir”, jako ukłon w stronę rzekomego rosyjskiego związku.

Wieloryb miał wytrzymałość i aparat, kiedy został zauważony po raz pierwszy w 2019 roku. Zdjęcie: Twitter/Ten news

W poniedziałek norwescy biolodzy morscy, którzy śledzą ruchy wielorybów, ujawnili, że ssaki zaczęły zachowywać się nienormalnie.

Po trzech miesiącach powolnego przemieszczania się wzdłuż północnego wybrzeża Norwegii, Hvaldemir szybko wyruszył i udał się do Honbostrand, niedaleko południowo-zachodniego wybrzeża Szwecji.

Biolog morski OneWhale, Sebastian Strand, powiedział, że ostatnie ruchy były „zagadkowe”, gdy wieloryb oddalał się od swojego naturalnego środowiska.

„Może być tak, że hormony zmuszają go do znalezienia partnera” – powiedział AFP Strand.

„Albo może to być samotność, ponieważ wieloryby bieługi są gatunkiem bardzo społecznym – może to być spowodowane tym, że wypatruje innych wielorybów bieługi”.

READ  Loty: pasażerowie katastrofy lotniczej robią najlepsze selfie roku

Wczytuję osadzanie…

Norwescy biolodzy morscy śledzą ssaka od czasu jego odkrycia. Na zdjęciach: Twitter/Ten News

Wieloryby Beluga są wysoce społecznymi ssakami i zwykle polują i migrują razem w średnio dziesięciu grupach.

Lodowate wody Svalbardu, położone między północnym wybrzeżem Norwegii a biegunem północnym, są głównym siedliskiem wielorybów.

Moskwa nie odpowiedziała ani nie odpowiedziała oficjalnie na norweskie spekulacje, że Whale może być „rosyjskim szpiegiem”.