Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podejście gigantycznej komety do zewnętrznego Układu Słonecznego może być największe w historii

Kometa tak masywna, że ​​początkowo pomylono ją z planetą karłowatą, podróżującą wewnętrzną ścieżką z zewnętrznego Układu Słonecznego.

Nie martw się – C / 2014 UN271 (Bernardinelli-Bernstein), jak nazywa się kometę, nie zbliży się do Słońca bliżej niż do orbity Saturna. Jednak jego duży rozmiar i względna bliskość będą rzadką okazją do zbadania oryginalnego ciała obłoku Oorta i znalezienia nowych informacji o powstawaniu Układu Słonecznego.

„Mamy zaszczyt odkryć być może największą kometę, jaką kiedykolwiek widzieliśmy – a przynajmniej największą ze wszystkich dobrze zbadanych komet – i złapaliśmy ją wystarczająco wcześnie, aby ludzie mogli obserwować, jak się rozwija, zbliża się i ociepla”. Współautor i astronom Gary Bernstein z University of Pennsylvania powiedział na początku tego roku.

„Układ słoneczny nie był odwiedzany od ponad 3 milionów lat”.

Zewnętrzny układ słoneczny jest ogólnie dość tajemniczym miejscem. Jest bardzo odległa, całkowicie ciemna, a znajdujące się w niej obiekty są bardzo małe, więc zobaczenie tego, co znajduje się poza orbitą Neptuna, jest nie lada wyzwaniem.

Mamy ogólne wyobrażenie o budowie tego obszaru przestrzeni, w którym pas Kuipera składa się z małych ciał lodowych, a następnie obłok Oorta na znacznie większych odległościach, ale trudno jest zajrzeć w szczegóły.

Więcej informacji otrzymujemy jednak z nieoczekiwanego źródła: ciemna energia Ankieta (DES), która trwała od sierpnia 2013 do stycznia 2019.

Przewiercał południowe niebo w podczerwieni i bliskiej podczerwieni przez kilkaset nocy, badając takie rzeczy jak supernowe i gromady galaktyk, aby obliczyć przyspieszenie ekspansji Wszechświata, na którą, jak się uważa, ma wpływ ciemna energia.

Okazuje się, że głębokość, szerokość i rozdzielczość badania są bardzo przydatne do identyfikacji obiektów również w zewnętrznym Układzie Słonecznym, poza orbitą Neptuna około 30. jednostki astronomiczne ze słońca. Na początku tego roku zespół astronomów ujawnił, że w danych DES wykrył 461 wcześniej nieznanych obiektów w zewnętrznym Układzie Słonecznym.

READ  Szczepionka Covid: 96% Brytyjczyków rozwija przeciwciała po jednym trafieniu, stwierdzono w badaniu | Korona wirus

Jednym z takich obiektów, obserwowanym przez Bernsteina i innego astronoma z University of Pennsylvania, Pedro Bernardinelli, był C/2014 ONZ271 (Bernardinelli-Bernstein). Teraz oni i ich koledzy opisali kometę bardziej szczegółowo w zaakceptowanym artykule do druku wstępnego Astrofizyczne listy z dziennika.

„Dochodzimy do wniosku, że C/2014 Organizacja Narodów Zjednoczonych271 (Bernardinelli-Bernstein) jest „nową” kometą w tym sensie, że nie ma dowodów na wcześniejsze podejście do Słońca bliżej niż 18 lat temu, odkąd została wyrzucona w obłoku Oorta.” Naukowcy piszą.

„W rzeczywistości może to być najbardziej prymitywna kometa, jaką kiedykolwiek zaobserwowano, ponieważ wykryliśmy ją, zanim weszła na orbitę Urana, i mogła w ogóle nie wydarzyć się na żadnej poprzedniej orbicie”.

Według analizy zespołu, C/2014 UN271 (Bernardinelli-Bernstein) rozpoczął swoją wewnętrzną podróż w odległości około 40 400 AU od Słońca. To dużo w rejonie obłoku Oorta, który jest ogromnym regionem lodowych ciał rozciąga się w dowolnym miejscu Od około 2000 do nawet 100 000 AU.

Kiedy została odkryta, kometa znajdowała się w odległości około 29 jednostek astronomicznych od Słońca. Jego najbliższe podejście do Słońca nastąpi w 2031 roku, kiedy osiągnie odległość 10,97 AU; Średnia odległość orbity Saturna w kontekście kontekstu wynosi 9,5 jednostki astronomicznej.

Ma średnicę 155 kilometrów (96 mil), C/2014 UN271 (Bernardinelli-Bernstein) jest absolutnym szkunkerem, niemniej jednak nie byłby widoczny gołym okiem z tej odległości.

Jednak naukowcy wykorzystają każdą okazję, aby zbadać ją za pomocą teleskopów. Mają nadzieję, że poznanie jego składu będzie w stanie powiedzieć nam więcej o wczesnym Układzie Słonecznym i jego dalekich zasięgach.

Dzieje się tak, ponieważ uważa się, że lodowe skały z najdalszych obrzeży naszego układu planetarnego pozostały nieco niezmienione od czasu ich powstania, około 4,5 miliarda lat temu. Zatem substancje lotne uwięzione w lodzie komety muszą zawierać informacje o składzie chemicznym zewnętrznego Układu Słonecznego podczas jego formowania.

READ  Te tajemnicze nory zwierząt wyglądają jak prehistoryczne zwierzęta. W końcu wiemy jak

Naukowcy odkryli już oznaki komy, atmosfery komety, która pojawia się, gdy kometa zbliża się do Słońca. Podwyższone ciepło sublimuje lód na powierzchni komety, tworząc widoczne komy i, z bliższych odległości, warkocze komet. Spektroskopia tych cech powie nam wiele o tym, co jest w środku C/2014 UN271 (Bernardinelli-Bernstein).

Ponieważ tak mało wiemy o chmurze Oorta i zawartych w niej rzeczach, C/2014 UN271 Bernardinelli-Bernstein jest bardzo rzadkim oknem na ten tajemniczy region naszego domu w kosmosie.

Wyszukiwanie zostało zaakceptowane Astrofizyczne listy z dziennika, dostępne o arXiv.