Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Podstępna aplikacja na Androida, którą trzeba teraz usunąć

Aplikacja dla użytkowników Androida Ukrywa złośliwe oprogramowanie reklamowe, które pozwala na wyskakujące okienka pojawić się na twoim telefonieNawet jeśli nie korzystasz z aplikacji.

Czytnik PDF ma za zadanie czekać kilka godzin po pobraniu, zanim zacznie wyświetlać reklamy, co utrudnia określenie, skąd pochodzą wyskakujące okienka.

Obejrzyj powyższy film: Ostrzegaj rodziców o popularnych aplikacjach.

Oglądaj najnowsze wiadomości na Channel 7 lub streamuj za darmo na 7 plus >>

Według firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem aplikacja nazywa się „PDF Reader – Document Viewer”, a nazwa pakietu plików to „com.document.pdf.viewer”. Złośliwe oprogramowanie.

Wskazują, że reklamy pełnoekranowe stają się z czasem coraz częstsze i sygnalizowane są dźwiękami dzwonka, które skłaniają ludzi do sprawdzania telefonów.

Należy zwrócić uwagę na dwie małe czerwone flagi, które można zobaczyć w sklepie Google Play.

Po pierwsze, ocena treści jest ustawiona na „Dorośli 17+”, co jest niezwykłe dla czytnika PDF.

Po drugie, nazwa programisty wymieniona pod nazwą aplikacji to „Gry wróżki” i chociaż programista gier może wydać czytnik PDF, zdecydowanie nie jest on tak popularny.

Ocena treści i ocena programistów są widocznymi czerwonymi flagami ze Sklepu Google Play dla podejrzanej aplikacji na Androida. przypisane mu: Złośliwe oprogramowanie

Opis Sklepu Play ostrzega, że ​​aplikacja zawiera reklamy, ale w ten sposób pojawiają się reklamy po ich pobraniu – na pełnym ekranie i wyskakujące poza aplikacją z powiadomieniami – co sprawia, że ​​pobieranie jest bardzo nieuchwytne.

Według Malwarebytes od listopada 2021 r. krążą różne wersje tej samej aplikacji.

Możesz odinstalować aplikację od wewnątrz Informacje o aplikacji w ustawieniach lub za pomocą skanerów anty-malware lub anty-adware.

Jeśli chcesz zobaczyć tę zawartość, ustaw .

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak używamy plików cookie, zobacz Katalog plików cookie.

READ  Recenzja inteligentnego routera D-Link R15 AX1500: potężna opcja dla początkujących