Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poduszki powietrzne nie są niezawodne, ale są mniej obraźliwe

Najnowszy produkt Apple, AirTags, wystraszył niektórych ludzi i nie bez powodu. Małe, połączone urządzenia śledzące zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci znaleźć utracone rzeczy. Jednak urządzenia śledzące stanowią również zagrożenie dla wielu osób, w większości kobiet, w przypadku uzbrojenia przez osoby, którym powinni móc zaufać; W tym partnerzy i rodzice.

Wszystkie inteligentne urządzenia domowe mogą być niewłaściwie używane, kontrolując członków rodziny. Często wydaje się, że ludzie, w większości mężczyźni, którzy wytwarzają te produkty, nie myślą o tym, co by się stało, gdyby zostały niewłaściwie użyte. Ale w odświeżającym obrocie wydarzeń, w przeciwieństwie do wielu innych trackerów na rynku, jasne jest, że wiele kwestii związanych z tym problemem przejęło AirTags.

Poduszki powietrzne mogą ostrzegać Twojego iPhone’a, jeśli nieoczekiwanie podróżują z Tobą.

Wbudowana ochrona prywatności AirTags zaczyna się na najbardziej podstawowym poziomie. Nikt inny nie może zobaczyć lokalizacji Twoich elementów, nawet jeśli należą one do Twojej rodziny iCloud, i nie ma sposobu, aby to włączyć. Nie mogę wiedzieć, gdzie na moim telefonie znajdują się klucze mojej żony i dlatego nie mogę ich namierzyć za ich pomocą i na odwrót.

Co więcej, użytkownicy iPhone’a są powiadamiani, że niechciane urządzenia śledzące poruszają się wraz z nimi, gdy zostaną pozostawione w pobliżu telefonu właściciela. Jeśli więc ktoś włoży AirTag do Twojej torby, aby Cię prześladować, a używasz iPhone’a, otrzymasz powiadomienie, gdy tylko odejdziesz od niego.

Ładowanie

Jeśli przypadkowo zabrałeś klucze partnera do pracy, możesz poprosić telefon, aby przestał powiadamiać Cię o tym konkretnym AirTagu. Lub, jeśli nie spodziewasz się dziwnego AirTaga, otrzymasz instrukcje, jak go dezaktywować, wyjmując baterię.

Jedynym zastrzeżeniem systemu jest to, że nie będzie w stanie ostrzegać Cię w ten sam sposób, jeśli używasz telefonu z Androidem. Zamiast tego AirTag wyda sygnał dźwiękowy, jeśli nie będzie go przez jakiś czas – około trzech dni – co może ostrzec cię o jego nieoczekiwanej obecności, chyba że jest przytłumiony lub regularnie dzieli rzeczywistą przestrzeń ze stalkerem.

READ  Podczas BlizzConu 2023 programiści wprowadzają w życie swoje Marvel Cinematic Universe

Ważne jest, aby zrozumieć ryzyko związane z technologią śledzenia lokalizacji – powiedziała Julie Inman Grant, oficer ds. Cyberbezpieczeństwa.

„Firma Apple podjęła kroki w celu wbudowania funkcji bezpieczeństwa w projekt AirTags; mam nadzieję, że zabezpieczenia wprowadzone przez firmę Apple są wystarczające i że ich podejście nie powoduje fałszywego poczucia bezpieczeństwa wokół tych produktów”.