Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poduszki powietrzne nie są niezawodne, ale są mniej obraźliwe

Najnowszy produkt Apple, AirTags, wystraszył niektórych ludzi i nie bez powodu. Małe, połączone urządzenia śledzące zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci znaleźć utracone rzeczy. Jednak urządzenia śledzące stanowią również zagrożenie dla wielu osób, w większości kobiet, w przypadku uzbrojenia przez osoby, którym powinni móc zaufać; W tym partnerzy i rodzice.

Wszystkie inteligentne urządzenia domowe mogą być niewłaściwie używane, kontrolując członków rodziny. Często wydaje się, że ludzie, w większości mężczyźni, którzy wytwarzają te produkty, nie myślą o tym, co by się stało, gdyby zostały niewłaściwie użyte. Ale w odświeżającym obrocie wydarzeń, w przeciwieństwie do wielu innych trackerów na rynku, jasne jest, że wiele kwestii związanych z tym problemem przejęło AirTags.

Poduszki powietrzne mogą ostrzegać Twojego iPhone’a, jeśli nieoczekiwanie podróżują z Tobą.

Wbudowana ochrona prywatności AirTags zaczyna się na najbardziej podstawowym poziomie. Nikt inny nie może zobaczyć lokalizacji Twoich elementów, nawet jeśli należą one do Twojej rodziny iCloud, i nie ma sposobu, aby to włączyć. Nie mogę wiedzieć, gdzie na moim telefonie znajdują się klucze mojej żony i dlatego nie mogę ich namierzyć za ich pomocą i na odwrót.

Co więcej, użytkownicy iPhone’a są powiadamiani, że niechciane urządzenia śledzące poruszają się wraz z nimi, gdy zostaną pozostawione w pobliżu telefonu właściciela. Jeśli więc ktoś włoży AirTag do Twojej torby, aby Cię prześladować, a używasz iPhone’a, otrzymasz powiadomienie, gdy tylko odejdziesz od niego.

Ładowanie

Jeśli przypadkowo zabrałeś klucze partnera do pracy, możesz poprosić telefon, aby przestał powiadamiać Cię o tym konkretnym AirTagu. Lub, jeśli nie spodziewasz się dziwnego AirTaga, otrzymasz instrukcje, jak go dezaktywować, wyjmując baterię.

Jedynym zastrzeżeniem systemu jest to, że nie będzie w stanie ostrzegać Cię w ten sam sposób, jeśli używasz telefonu z Androidem. Zamiast tego AirTag wyda sygnał dźwiękowy, jeśli nie będzie go przez jakiś czas – około trzech dni – co może ostrzec cię o jego nieoczekiwanej obecności, chyba że jest przytłumiony lub regularnie dzieli rzeczywistą przestrzeń ze stalkerem.

READ  WoW Classic Lead protestuje Opublikowano politykę klasyfikacji personelu Activision Blizzard

Ważne jest, aby zrozumieć ryzyko związane z technologią śledzenia lokalizacji – powiedziała Julie Inman Grant, oficer ds. Cyberbezpieczeństwa.

„Firma Apple podjęła kroki w celu wbudowania funkcji bezpieczeństwa w projekt AirTags; mam nadzieję, że zabezpieczenia wprowadzone przez firmę Apple są wystarczające i że ich podejście nie powoduje fałszywego poczucia bezpieczeństwa wokół tych produktów”.