Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Samochód wodorowy Hyundai Nexo ustanawia rekord odległości z Melbourne do Broken Hill, powrót na przyczepie

Hyundai Australia pobił poprzedni rekord w dziedzinie samochodów wodorowych ustanowiony w 2019 roku przez francuskiego pioniera lotnictwa.

za Samochód wodorowy Hyundai Nexo Prowadzony z Melbourne do Broken Hill – Z rury wydechowej wydostaje się tylko para wodna – do nieformalnego strojenia Rekord długodystansowy.

Całkowity przebyty dystans wynosił 887,5 km – Według licznika samochodowego – który pobił poprzedni rekord przejechanej odległości samochodem wodorowym 778km Ustawiony w 2019 roku przez francuskiego pioniera lotnictwa Bertranda Piccarda, jest również za kierownicą Hyundaia Nexo.

W obu przypadkach pojazdy przekroczyły rzekomy maksymalny zasięg Hyundaia Nexo 666 km.

Hyundai Nexo jest jednym z W testach flotowych biorą udział dwa typy samochodów wodorowych w Australii. Takie pojazdy nie były sprzedawane szerszej publiczności w Australii, ponieważ infrastruktura do tankowania dopiero raczkuje.

Hyundai ma flotę 20 pojazdów napędzanych wodorem w testach w Canberze, podczas gdy Toyota ma flotę 20 pojazdów napędzanych wodorem w testach w Melbourne.

Próba w Brisbane obejmująca 5 kolejnych wodorowych samochodów Hyundai Nexo ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, gdy zostanie tam otwarty punkt tankowania.

pomimo istnienia Na tej trasie nie ma stacji tankowania wodoru, Korek wlewu paliwa w Hyundai Nexo został zapieczętowany przez przedstawiciela RACV w Melbourne i sprawdzony po przyjeździe przez przedstawiciela NRMA w Broken Hill.

Samochód został przetransportowany z powrotem do Sydney na tylnej przyczepie, ponieważ w przeciwieństwie do Toyoty Hyundai nie ma mobilnego paliwa wodorowego z tyłu ciężarówki.

Próbując zdobyć bramkę, Nexo prowadził zawodowy kierowca rajdowy Brendan Reeves, zaczynając od Essendon Fields na przedmieściach Melbourne.

Po 807 kilometrach jazdy zorientowanej na efektywność, Nexo znajduje się w Broken Hill z dużym zasięgiem nadal widocznym na komputerze pokładowym pojazdu.

Organizatorzy postanowili wtedy kontynuować podróż do Silverton – najbardziej znanego jako miejsce akcji filmu akcji z lat 80 Mad Max 2.

Hyundai Nexo nadal omijał Silverton przez kolejne 60 kilometrów, dopóki zbiornik wodoru nie wyczerpał się na Wilangee Road w pobliżu stacji Eldee.

READ  HPRT MT800 - wersja 2022

Hyundai twierdzi, że całkowity przebieg wyniósł 887,5 km, według komputera trekkingowego Nexo. To pobiło poprzedni rekord 778 kilometrów we Francji – także na Hyundaiu Nexo – ustanowiony w 2019 roku w wyścigu z Sarreguemines do Le Bourget.

Jednak duże odległości samochodów napędzanych wodorem nie są rozpoznawane w Księdze Rekordów Guinnessa i na ten moment Hyundai przechowuje dane.

Co ciekawe, odległość zmierzona przez oddzielny GPS Hyundai Nexo wykazała przebieg 903,4 km, a mapy Google Pokazano odległość 905 km.

Dzieje się tak pomimo faktu, że prędkościomierze i drogomierze mają tendencję do zawyżania prędkości i odległości pojazdu, aby zapewnić kierowcom przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości.

Jednak do celów testowych komputer pokładowy Hyundai Nexo został użyty jako oficjalna odległość rejestracji.

Hyundai twierdzi, że podróż miała miejsce 13 godzin i sześć minut. Aby uzyskać dodatkową odległość, pojazd jechał z pewnej odległości Umiarkowana średnia prędkość 66,9 km / h Znacznie wolniej niż ogłoszone ograniczenie prędkości do 110 kilometrów na godzinę na odległych drogach NSW.

Ostrzeżenie o niskim poziomie paliwa Hyundai Nexo zapaliło się jako pierwsze 686 km„Pozostało ponad 200 km zasięgu” – powiedziała firma.

„Następnie lampka paliwa zaczęła migać 796km„Pozostało 90 km rzeczywistego zasięgu” – mówi Hyundai.

Z danych dostarczonych przez Hyundaia podczas lotu wynika, że ​​Nexo skonsumował łącznie ok 6,27 kg wodoru, W tempie 0,706 kg / 100 km.

W przeciwieństwie do pojazdów elektrycznych, pojazdy napędzane wodorem jeżdżą między nimi Trzy i pięć minut na zatankowanie Pusty do pełnego – podobny do czasu ładowania samochodu na benzynę.

Hyundai twierdzi, że Nexo oczyściło 449100 litrów powietrza podczas lotu – wystarczającą dla 33 dorosłych osób oddychających w ciągu jednego dnia – i że plastikowa rura wydechowa emituje tylko parę wodną.

READ  Channel 10 mówi o plotkach o transpłciowości Mitch Greer prowadzi rozmowy, aby zostać następną panienką

Podczas gdy standardowy samochód benzynowy wyemitowałby szacunkowo 126 kg CO2 na tym samym dystansie, Hyundai Nexo praktycznie nie emitował innych emisji niż ciepło i para wodna.