Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pogoda w Szkocji: Bursztynowy alert dotyczący śniegu po najzimniejszej nocy zimy

Pogoda w Szkocji: Bursztynowy alert dotyczący śniegu po najzimniejszej nocy zimy

Skomentuj zdjęcie,

W Lerwick działały pługi śnieżne

Po najzimniejszej zimowej nocy w kraju dla niektórych części Szkocji wydano pomarańczowe ostrzeżenie dotyczące opadów śniegu.

W Dalwini na wyżynach temperatura spadła do -14°C.

Żółty alert obejmuje Szetlandy, Orkady i część północnej Szkocji od 15:00 w środę do 18:00 w czwartek.

Wszystkie szkoły na Orkadach i Szetlandach pozostaną zamknięte w środę, a dziesiątki szkół w Aberdeenshire są zamknięte lub otwarte z opóźnieniem.

Ponad 25 000 uczniów w regionie Highlands otrzymało dzień wolny, ponieważ ponad 200 szkół i przedszkoli zostało zamkniętych lub mogło zostać otwartych tylko częściowo.

Met Office wydało również w piątek nowe żółte ostrzeżenie dotyczące większych opadów śniegu w częściach północnej i środkowej Szkocji, w następstwie żółtego ostrzeżenia obowiązującego w kraju przez całą środę i czwartek.

Więcej śniegu ma spaść w środę, a na północy kraju może spaść kolejne 15–20 cm śniegu.

Ostrzeżenie Met Office mówi, że częste i sporadyczne opady śniegu będą miały wpływ na Wyspy Północne i północno-zachodnią Szkocję, prowadząc do potencjalnych zamieci śnieżnych.

Szkocka policja ostrzegła przed wysokim ryzykiem niepokojów na dotkniętych obszarach.

Wyjaśnienie wideo,

Mieszkańcy Inverurie zebrali się, aby stoczyć wielką bitwę na śnieżki w świetle reflektorów

Jason Kelly, główny meteorolog Met Office, powiedział: „W związku z tym, że w Szkocji dla wielu mieszkańców Szkocji już występują obfite opady śniegu, w ciągu najbliższych kilku dni zaobserwujemy znaczny wzrost sumarycznych opadów, zwłaszcza w północnej Szkocji. Szkocja.

„W bursztynowym obszarze ostrzegawczym w niektórych miejscach może spaść od 15 do 20 cm śniegu. Silny północno-zachodni wiatr będzie również zdmuchnął część śniegu, co może stworzyć dodatkowe ryzyko, takie jak tymczasowe zamieci śnieżne”.

Sekretarz ds. transportu szkockiego rządu Fiona Hyslop powiedziała, że ​​plany dotyczące odporności na zimę „w pełni wchodzą w życie” w całym kraju.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Widok na zamarznięte Lochan na Achlaise na Rannoch Moor

Neil Hutchison, dyrektor wykonawczy ds. dróg w Radzie Wysp Szetlandzkich, przestrzegł kierowców, aby nie podróżowali, jeśli nie jest to absolutnie konieczne, ze względu na „pogarszające się” warunki na tym obszarze.

Powiedział BBC Scotland News: „Wiatr się wzmógł, a śnieg jest dość suchy, więc miejscami wia i znosi… Te warunki nie sprzyjają prowadzeniu pojazdu”.

Met Office podało, że do końca piątku na wyżej położonych terenach w północno-zachodniej Szkocji może spaść ponad 40 cm śniegu.

W niemal wszystkich częściach kraju prawdopodobne są silne mrozy i mrozy, a eksperci ostrzegają przed niebezpiecznymi chodnikami i drogami.

Meteorolodzy dodali, że w środę wieczorem można było zaobserwować najniższą styczniową temperaturę od 14 lat.

Wyjaśnienie wideo,

Obserwuj prognozę pogody dla Szkocji – dla niektórych części kraju wydano żółte ostrzeżenie o opadach śniegu

Żółte ostrzeżenie o lodzie dla środkowej i południowej Szkocji będzie obowiązywać do południa, natomiast ostrzeżenie o lodzie i śniegu będzie obowiązywać na północnym wschodzie, Wyspach Północnych, Highlands and Islands, Argyll, Stirlingshire, Perthshire, Angus i Ayrshire.

ScotRail podał, że spodziewa się normalnego funkcjonowania linii Highland Line, z wyjątkiem pewnych modyfikacji, natomiast wszystkie loty do i z lotniska Kirkwall na Orkadach zostały odwołane w środę po południu.

Operator autobusowy Stagecoach zawiesił usługi na trasach Tain, Aviemore, Caithness, Orkney i Skye ze względu na warunki drogowe.

Poprzednia najniższa temperatura tej zimy wyniosła -12,5°C w Tanhara i została odnotowana na początku grudnia.

W styczniu 2010 r. w tej samej wiosce w regionie Highlands zanotowano -22,3°C.

Ujemne temperatury utrzymają się do końca tygodnia.

Hugh Williams, korespondent BBC Shetland

Myślałem, że to koniec muzyki bożonarodzeniowej na co najmniej następne dziesięć, jedenaście miesięcy. Ale tutaj, w Lerwick, jak powiedział wielki Shakin Stevens:

„Wszędzie wokół mnie pada śnieg”.

Prawdą jest również, że dzieci „bawią się… dobrze się bawią”.

Dzieci takie jak Jax, który w poniedziałek skończył 2 lata. Jest wielkim fanem Up Helly Aa, stąd rogi Wikingów na dzianinowym tori.

Ale gdy Jax i dwójka innych dzieci są w domu, mama Lucy Cyther mówi, że wszyscy trochę szaleją. Wyszli, żeby spędzić poranek z Jaxem na jego sankach.

Była radna Betty Fullerton twierdzi, że widok rodziny Burnsów cieszącej się śniegiem to „pozytywna podszewka” opadów śniegu, które pojawiły się w ciągu ostatnich trzech dni. Upadki doprowadziły do ​​zamknięcia szkół, odwołania autobusów i lotów oraz zamknięcia placówek medycznych i rekreacyjnych.

Betty została przeniesiona do Lerwick ze swojego domu w Burra. Mówi, że przez cały czas było „całkiem źle”. Ale ona i jej mąż Theo widzieli na zewnątrz żwirowców, którzy robili, co w ich mocy, aby główne drogi były przejezdne.

„Robią dobrą robotę i jeśli tak długo będą pracować, my będziemy mogli dalej działać” – mówi.

Utrzymanie ciągłości działalności leży w gestii radnego Neila Hutchisona.

Ma dwadzieścia ciężarówek – stacjonujących na każdej wyspie „od Unst do Bressay”. „Trudno jest, gdy wieje wiatr” – mówi.

To, w połączeniu z prognozami opadów świeżego śniegu sięgającymi nawet trzydziestu centymetrów, sprawiło, że Biuro Meteorologiczne podniosło ostrzeżenie pogodowe z bursztynowego na bursztynowe.

Neil twierdzi, że niewiele mogą zrobić z główną flotą frezarek, ale do pracy na bocznych drogach zatrudnili więcej pojazdów i ciągników JCB wyposażonych w pługi.

Dlatego panujące tutaj warunki mogą być „trudne”. Ale większość ludzi podejmuje wyzwanie.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ludzi jadących na rolkach do pracy, strażaków walczących o oczyszczenie pasa startowego na lotnisku Sumburg, czy też o osoby wchodzące na pokład samolotu najlepiej, jak potrafią.

Skomentuj zdjęcie,

Oczekuje się, że w środę na Szetlandach spadnie kolejne 15–20 cm śniegu.

Skomentuj zdjęcie,

Jax i jego mama Lucy cieszą się śniegiem w Lerwick

Skomentuj zdjęcie,

Dotarcie do Lerwick z Burry było dla Betty Fullarton trudne

Skomentuj zdjęcie,

Neil Hutchison zarządza flotą frezarek na Szetlandach

READ  Wolno poruszający się żółw opóźnia pięć samolotów na lotnisku w Japonii Japonia