Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pogoda w Wielkiej Brytanii: w niektórych obszarach spadło 5 cm śniegu, a temperatura spadła do -10 stopni Celsjusza |  Pogoda w Wielkiej Brytanii

Pogoda w Wielkiej Brytanii: w niektórych obszarach spadło 5 cm śniegu, a temperatura spadła do -10 stopni Celsjusza | Pogoda w Wielkiej Brytanii

W piątek w niektórych częściach Wielkiej Brytanii może spaść do 5 cm śniegu, a w niektórych obszarach temperatura spadnie do -10°C.

Żółte ostrzeżenie pogodowe dotyczące śniegu i lodu nadal obowiązuje na wschodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii, rozciągającym się od Szkocji po wschodnią Anglię. Ostrzeżenia przed lodem nadal obowiązują w Irlandii Północnej i południowo-zachodniej Anglii.

Meteorolodzy twierdzą, że w piątek na obszarach górskich, w tym na Maurach Północnego Jorku i części Szkocji, spadnie więcej śniegu.

W czwartek śnieg nawiedził południowo-zachodnią Anglię, część Yorkshire, północno-wschodnią Anglię i Szkocję.

Ponad 30 szkół w Kornwalii było zamkniętych przez cały dzień lub otwartych z opóźnieniem ze względu na niebezpieczne warunki. Policja w hrabstwie Durham podała, że ​​opady śniegu doprowadziły do ​​kilku wypadków na drogach.

Met Office podało, że w piątek rano spodziewanych jest kolejnych powszechnych przymrozków, a w nocy temperatury spadną do -6 stopni Celsjusza w południowo-zachodniej Anglii, 8 stopni w Walii i -10 stopni w niektórych częściach Szkocji.

Meteorolog Met Office, Eli Glaser, powiedział: „Dla większości z nas będzie sucho i pogodnie. Nad wzgórzami wystąpią pewne zimowe przelotne opady deszczu.

„Na obszarach położonych na wysokości od 100 do 200 m n.p.m może spaść od 2 cm do 5 cm śniegu, a opady deszczu na niższych poziomach, szczególnie w Irlandii Północnej i zachodniej Szkocji. Śnieg prawdopodobnie spadnie nad wrzosowiskami North York Moors i częściami Szkocji.

„Nastąpi kolejny powszechny mróz, a maksymalna temperatura na południu wyniesie 5°C”.

Brytyjska Agencja ds. Bezpieczeństwa Zdrowia i Met Office wydały alerty zdrowotne dotyczące zimna dla pięciu regionów – East Midlands, West Midlands, North West, North East oraz Yorkshire i Humber – do 5 grudnia, co oznacza, że ​​„skutki zimnej pogody są prawdopodobne”. Do odczuwania w całej służbie zdrowia przez długi czas.”

Tym, którzy w ten weekend będą podróżować po drogach, National Highways zaleca kierowcom, aby trzymali w samochodzie zestaw zimowy.

READ  Pogrzeb królowej: Sandra Oh Spotted

„Trzymanie w samochodzie zestawu niezbędnych rzeczy, takich jak latarka i ciepłe ubrania, może być niezbędne w przypadku, gdy Ty i Twoi pasażerowie utkniecie na mieliźnie” – powiedział Dale Hipkiss, dyrektor sieci krajowej agencji.

„Mroźne warunki niosą ze sobą wiele niebezpieczeństw, takich jak śnieg i lód, dlatego prosimy… zaplanować podróż z wyprzedzeniem, sprawdzić prognozę pogody, a jeśli warunki pogodowe podczas podróży staną się trudne, dostosować swój styl jazdy i zachować szczególną ostrożność.

„Dobrym pomysłem jest także, aby ludzie to sprawdzili [your] Pojazdy, takie jak opony, poziom płynu chłodzącego i oleju itp. przed wyjazdem, aby zmniejszyć ryzyko awarii. Dodał: „Jeśli niestety znajdziesz się w niebezpiecznej lub bezbronnej sytuacji i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze służbami ratunkowymi”.

Pogoda w przyszłym tygodniu prawdopodobnie pozostanie zimna, a północno-wschodnie powietrze napłynie przez bardzo zimne prądy powietrzne z północy. Met Office prognozuje dla wielu znaczną suchą i słoneczną pogodę, a w całej Wielkiej Brytanii, szczególnie na wschodnich obszarach przybrzeżnych, nadal możliwe są opady deszczu.

Czasami jednak może stać się zimowa.

W przyszłym tygodniu pogoda w południowych i środkowych regionach będzie coraz bardziej niestabilna i mniej mroźna, ale prawdopodobnie pozostanie chłodna, a na północy będzie więcej zimowych opadów przybrzeżnych.