Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pokolenie Z nosi seksowne ubrania w biurze, co niepokoi personel HR

Nowy raport mówi, że młodsze pokolenia porzucają tradycyjne stroje korporacyjne na rzecz bardziej seksownego stroju biurowego.

Pokolenie Z wraca do biura, ale nie ubiera się do tej roli, porzucając tradycyjne ubrania robocze na rzecz „seksownych” ubrań zarezerwowanych zwykle dla klubów nocnych.

na mnie TIK TokIstnieją tysiące filmów #workoutfits pokazujących generała Zersa i młodych millenialsów obnoszących strój biurowy składający się z mini spódniczek, przezroczystych bluzek i bluz.

Ale podczas gdy te grupy kiedyś zasługiwały na poważną rozmowę z działem HR, ponieważ były zbyt „nieformalne” lub „zbyt prowokacyjne”, aby pracować, teraz spotykają się z mieszaniną paniki i zachwytu, Poczta w Nowym Jorku raporty.

Danny Clarich, młoda projektantka wnętrz/dyrektor kreatywny, podzieliła się urokiem swojego codziennego stroju w ostatnim filmie TikTok, który natychmiast stał się wirusowy, ponieważ znalazła się „poza utartym szlakiem”.

Kontrowersyjny strój, o którym mowa, składał się z białej minispódniczki, koszuli z krótkimi rękawami, która była noszona całkowicie rozpięta, aby odsłonić żółty koronkowy stanik i parę przezroczystych żółtych pończoch do ud.

„Gdybym miała pracę w firmie, tak bym szła do pracy. Na przykład kto by mnie powstrzymał?”, mówi pewnie w poście, który zebrał ponad 200 000 polubień i ponad dwa miliony wyświetleń.

Ale chociaż reakcja Danny’ego przyszła szybko i szybko, wiele osób uważa, że ​​ubiór jest „przestarzały”.

„Rozumiem zasady dotyczące ubioru, ale myślę, że jest on przestarzały” – powiedziała gazecie 31-letnia Kelly Boronkel, która pracuje dla firmy.

Kelly, która lubi adoptować swoją figurę w ubraniach o odpowiedniej fakturze w jasnych kolorach, powiedziała, że ​​nie ma znaczenia, co ma na sobie, dopóki wykonuje swoją pracę.

„Sposób ubierania się jest stwierdzeniem o sobie. Chcę dobrze wyglądać, więc czuję się dobrze.”

Jednak osoby zajmujące się zasobami ludzkimi również z niepokojem zauważają podejście młodego pokolenia do strojów biurowych.

READ  Tajwan startuje z samolotami, aby ostrzec chińskie myśliwce z dala

„Zauważyłem pewne problemy wśród młodych ludzi” — powiedział 45-letni David Bradshaw, prezes Northstar PMO, bostońskiej firmy outsourcingowej zajmującej się zasobami ludzkimi.

Powiedział, że zauważył młodszych pracowników ubranych „bardzo swobodnie”.

Cindy Opika z Działu Zasobów Ludzkich i Doradztwa O’Peka w Kalifornii zawsze opowiadała się za bardziej swobodnym ubiorem w biurze, ale czasami uważa, że ​​nowe pokolenie czasami wydaje się bardziej nieświadome niż zdawanie sobie sprawy z tego, co robi.

Zauważyłem u młodszych pracowników ubrania, które są bardziej „klubowe” niż środowisko zawodowe.

„[But] „Myślę, że mogą czuć się tak, jakby byli ubrani, ponieważ to właśnie noszą, kiedy wychodzą” – powiedział 41-latek.

Tymczasem marki odzieżowe szybko zauważyły ​​i wprowadziły na rynek zmieniające się standardy. Przebudowa marki Los Angeles w Los Angeles wywołała w zeszłym miesiącu poruszenie w Internecie, e-mailem ogłaszającym „przemianę pracy”, w której pojawiły się modelki w obcisłych sukienkach, przyciętych kurtkach i szortach.

Marketingowy e-mail szybko rozpalił się w Internecie, a jeden użytkownik TikTok stwierdził, że odzież „nie jest dobrym pomysłem”.

Czarny jednorzędowy kardigan z modelem bez ramiączek również przykuł uwagę, gdy ktoś powiedział: „Jeden zły krok i błyskasz butami”.

Susan Smallshaw, starszy dyrektor ds. mody i projektowania w Rent the Runway — firmie zajmującej się wynajmem odzieży i akcesoriów od projektantów — powiedziała Poczta w Nowym Jorku Gdy pracownicy wracają do pracy, zauważają, że liczba czynszów za tradycyjną odzież „formalną” jest prawie o połowę niższa niż w 2019 r.

„Pożegnają się z podstawowym czarnym garniturem lub płaszczem, a zamiast tego wybierają więcej nadruków i odważnych opcji, gdy wracają do biura” – wyjaśnił Smolshaw, dodając, że zużycie dżinsu wzrosło o 56 procent od 2020 roku, co wskazuje na zwykłe miejsce pracy.

Ale eksperci twierdzą, że niektóre firmy nie są odporne na kamizelki i czapki z daszkiem i pozwalają pracownikom nosić „właściwie to, czego chcą” jako pewnego rodzaju „cechę”.

READ  Rosja zamyka kolejną prominentną grupę praw człowieka powiązaną z Memorial International

„[Expression] „To bardzo ważne w niektórych branżach – zwłaszcza w branżach kreatywnych” – powiedział Bradshaw.

„Ludzie chcą zaprezentować nie tylko swoją pracę, ale także osobowość, styl i kreatywność”.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Poczta w Nowym Jorku Reprodukowano go za zgodą