Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polak spadł podczas próby przepłynięcia ze Szwecji do Polski, aby zostać pierwszym

Polak spadł podczas próby przepłynięcia ze Szwecji do Polski, aby zostać pierwszym

Polskiemu pływakowi Bartłomiejowi Kubkowskiemu nie udało się zostać pierwszym człowiekiem, który bez przerwy przepłynął Bałtyk między Szwecją a Polską. Choć Kubkowski przepłynął 130 kilometrów w 40 godzin, nie był w stanie przepłynąć 170 kilometrów.

Choć nie był w stanie ukończyć wyzwania, pływak do tej pory zebrał 300 000 złotych (67 000 euro) na leczenie raka dzieci.

We wtorek o godzinie 18.00 Kupkowski opuścił szwedzkie miasto Kåseberga i popłynął w kierunku polskiego Kołobrzegu. Podczas przeprawy towarzyszyła mu łódź, która zaopatrywała go w jedzenie i picie oraz pomagała obrać właściwy kurs.

Mimo podjęcia wyzwania w środku lata, jedną z trudności Kubkowskiego był nocny śnieg.

Była to druga próba przekroczenia Bałtyku przez Kubkowskiego. W zeszłym roku próbował przepłynąć z Kołobrzegu do Szwecji, ale wyzwanie ukończył po 32 godzinach i 30 minutach w niesprzyjających warunkach morskich i dystansie 115 kilometrów.

Podczas tej poprzedniej akcji udało mu się zebrać 100 tysięcy złotych dla Fundacji Walki z Rakiem, aw tym roku zamierza podwoić tę kwotę. Przekroczył ten cel przekazując 300 000 zł darowizn. Strona zbiórki pieniędzy.

„Pomyślałem, że przejście przez ocean przyciągnie uwagę mediów i dobrze byłoby to wykorzystać w szczytnym celu” – powiedział Kupkowski. Gazety Wyborczej Codziennie w zeszłym miesiącu.

„Wiele osób mówiło mi, że jestem bohaterem, ale uwierz mi, będąc na oddziale onkologicznym, patrząc na te dzieci, pomyślałem sobie: co tam pływa w Bałtyku? To nic – przygotować się i zrobić. A walka z rakiem to prawdziwa walka.

Po nieudanej tegorocznej próbie Kubkowski podziękował darczyńcom i zapowiedział, że w 2024 roku podejmie wyzwanie po raz trzeci.

28-letni Dhruvam jest pływakiem od 15 lat. Zdobył 40 medali mistrzostw Polski, brał udział w mistrzostwach Europy i świata.

W 2018 roku kolejny polski pływak Sebastian Karas jako pierwszy dopłynął do oddalonej o 100 kilometrów od Kołobrzegu duńskiej wyspy Bornholm. W tym samym roku sześciu pływaków pokonało 167 kilometrów między Polską a Szwecją w 55 godzin i 34 minuty.

READ  Hokej dziewczęcy: Edward Little / Leavitt / Polska bryza obok Greely

Długie, nieprzerwane, samodzielne pływanie na wodach otwartych zatwierdzone przez Federacja Pływacka Maraton W 2017 roku Amerykanka Sarah Thomas przepłynęła 168,3 km w jeziorze Champlain między Nowym Jorkiem a Vermont w 67 godzin i 16 minut.

Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, finansowaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Źródło głównego obrazu: B. Kubkowskiego / Instagram