Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polscy prokuratorzy i rzecznik praw obywatelskich prowadzą śledztwo w sprawie śmierci kobiety w ciąży w szpitalu

Polscy prokuratorzy i rzecznik praw obywatelskich prowadzą śledztwo w sprawie śmierci kobiety w ciąży w szpitalu

WARSZAWA, Polska — Prokuratorzy i rzecznik praw pacjenta prowadzą śledztwo w sprawie śmierci ciężarnej kobiety w Polsce. .

Śmierć 33-letniej kobiety w zeszłym miesiącu była drugim przypadkiem zgłoszonym w południowej Polsce od września i wywołała pytania o to, czy lekarze boją się przeprowadzać aborcje, aby ratować kobiety z powikłaną ciążą.

33-letnia kobieta, zidentyfikowana jako Dorota, trafiła do szpitala po tym, jak odeszły jej wody w piątym miesiącu ciąży. Zmarła na sepsę trzy dni później. We wrześniu kobieta zidentyfikowana jako Isa zmarła w podobnych okolicznościach w szpitalu w Pszczynie, co wywołało ogólnopolskie protesty kobiet pod hasłem „Ani jednej więcej”.

Dwa lata temu konserwatywny polski rząd poważnie ograniczył dostęp do aborcji, ale prawo zezwala na przerwanie ciąży, jeśli zdrowie lub życie kobiety jest zagrożone.

Ustawodawcy opozycji powiedzieli, że kobiety obawiają się o swoje dobro ze względu na surowe prawo.

„Kobiety w Polsce mają prawo czuć się bezpiecznie i mieć wiarę w tych, którzy je leczą” – powiedziała Marcelina Jawisa z Partii Lewicy.

„Dwa podstawowe obowiązki lekarzy – chronić życie i zdrowie pacjentów oraz nie szkodzić kobietom w ciąży… są ciągle łamane” – powiedziała inna posłanka lewicy, Magdalena Pijet.

Rodzina Doroty powiedziała, że ​​lekarze nie poinformowali ich o stanie zagrażającym życiu kobiety, co pozbawiło ich prawa do decydowania, czy uratować ją przez aborcję. Zatrudnili prawnika specjalizującego się w sprawach medycznych. Dochodzenie wszczął również urzędnik państwowy reprezentujący interesy pacjentów.

Szpital w Novi Dark zgłosił sprawę do miejscowej prokuratury i obiecał pełną współpracę.

READ  8,8-milionowy kontrakt Brighton, polskiego młodzieńca, Kokbara Kozłowskiego, ma zostać przypieczętowany.