Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polscy właściciele centrów handlowych czują się uszczypnięci, gdy zamek jest przedłużany

Równego wsparcia poszukuje Polska Rada Centrów Handlowych, która rozbudowuje zamki i zamyka galerie, skupiając się wyłącznie na najemcach.

Christophe Bosnowski, szef Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH), przytacza decyzję rządu o przedłużeniu ograniczeń do dziewięciu dni, mówiąc, że straty polskich właścicieli centrów handlowych wzrosną o kolejne 200 mln koncertów (44,05 mln euro). 18 kwietnia.

Szacunkowa wartość całkowitego zadłużenia branży wynosi obecnie nawet 90 miliardów dolarów, a niektórzy właściciele są bliscy opuszczenia Polski – dodaje. Spośród 570 centrów handlowych w Polsce 300 należy do polskiego kapitału.

PRCH jest organizacją non-profit zrzeszającą ponad 200 firm działających w sektorach powierzchni handlowych i usługowych. Około 70 proc. zakupów w galeriach handlowych w Polsce jest w rękach członków PRCH.W Oświadczenie Opublikowane na oficjalnej stronie polskiego rządu 7 kwietnia ogłoszono, że ograniczenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia; Centra handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, noclegi i siłownie są zamknięte.

1 kwietnia premier Matos Moraveki powiedział, że rząd planuje zapewnić dodatkowe wsparcie najemcom w okresie lokautu. Rząd proponuje nową formę pomocy sklepom i kompleksom usługowym: 80-procentową obniżkę czynszu w okresie blokady i 50-procentową obniżkę w ciągu trzech miesięcy.

Jednak pan Bosnowski mówi, że jest „asymetryczny i nielegalny”.

Odkąd blokada rozpoczęła się w marcu 2020 r., z budżetów właścicieli i zarządców centrów handlowych wydano ponad 5,5 miliarda na wsparcie ponad 5,5 miliarda najemców Geoty, co stanowi ponad połowę ich rocznych przychodów.

„Pomimo wieloletnich blokad właściciele ziemscy nie stracili jeszcze żadnej pomocy państwa, która zrekompensowałaby uprzywilejowany status niektórych uczestników rynku – najemców, przede wszystkim innych” – mówi Bosnaski.

Dodaje, że detalista finansuje 70-80 proc. kredytów bankowych na nieruchomości, a umowy najmu są zabezpieczeniem spłaty kredytów.

„Szacowana wartość zadłużenia branży to aż 90 mld dolarów, a roczny koszt odsetek od pożyczki osiąga biologiczny poziom 3,2 mld. Zmniejszenie łącznej wartości umów najmu nawet o 10-20 proc. może doprowadzić do bankructwa właścicieli ziemskich i wynikające z tego problemy dla sektora finansowego” – mówi. .

READ  Intetics świętuje 5-lecie swojego centrum rozwoju w Polsce
„Wspieraj cały biznes”

„Jako branża nadal rekomendujemy wspieranie całej branży detalicznej poprzez stworzenie mechanizmu dotacyjnego dla najemców, który kompensuje koszty stałe zgodnie z dobrymi doświadczeniami innych krajów europejskich – w tym czynszem, aby mogli uregulować długi dla właścicieli gruntów , właściciele i sektor finansowy. To rozwiązanie pozwala im zachować przepływ gotówki i stabilność ”- powiedział PRCH.

Tymczasem pan Bosnaski powiedział: „Nie chcemy, aby rząd ingerował w umowy cywilne między właścicielami a najemcami. Uważamy, że najemcy potrzebują wsparcia, ale powinien to być sprawiedliwy podział z właścicielami”.

Według pana Bosnasky’ego PRCH nie otrzymała jeszcze żadnego kontaktu ze strony rządu w celu omówienia sprawy.

9 kwietnia w Polsce zgłoszono 768 zgonów związanych z koronawirusem w porównaniu do 954 zgonów poprzedniego dnia.


W przeciwieństwie do wielu serwisów informacyjnych i informacyjnych, Rosnąca Europa Swobodnie czytać, zawsze będzie. Powella tu nie ma. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy związani ani reprezentowani przez żadną partię polityczną lub organizację biznesową. Chcemy jak najlepiej dla rozwijającej się Europy, nic więcej, nic mniej. Twoje wsparcie pomoże nam w dalszym rozpowszechnianiu informacji o tym wspaniałym obszarze.

Możesz przyczynić się Tutaj. Dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo