Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska może stanąć przed sądem w związku z kontrowersyjnymi „strefami wolnymi od LGBT +”

Kilka źródeł UE stwierdziło, że Komisja Europejska bada możliwość podjęcia kroków prawnych przeciwko Polsce w związku z jej „strefami wolnymi od LGBT” w niektórych miastach.

Jako „strażniczka traktatów”, jednocząca UE, Komisja mogłaby wszcząć postępowanie przeciwko temu krajowi, rządzonemu przez prawicowy, społecznie konserwatywny rząd, którego polityka budzi wątpliwości prawne.

Policjant z jednostki zatrzymań stoi przed tęczową flagą LGBT podczas corocznego Marca Równości 2020.

Siba USA Philip Radwansky / Sofa Images / SI

Taka procedura obejmuje kilka kroków, których wyjście może trwać latami, ale ostatecznie trafia do Europejskiego Trybunału, który może nałożyć kary finansowe.

Około stu polskich miast i wsi przyjęło rezolucję „anty-LGBT”, którą niektórzy określają jako „kartę praw rodziny”.

Zajmują one jedną trzecią terytorium Polski i są zlokalizowane głównie na wschodzie i południowym wschodzie kraju, tradycyjnie bardzo katolickie.

Wyniki te skłoniły Komisję w lipcu 2020 r. do zablokowania dotacji unijnych dla mieszkańców w ramach planu połączenia z miastami „bliźniaczymi” w innych częściach Europy.

Prezydent UE Ursula van der Leyen w swoim pierwszym przemówieniu związkowym we wrześniu ubiegłego roku oczerniła regiony, mówiąc, że nie ma dla nich miejsca w UE.

Prawa LGBTQI + stały się centralnym punktem polityki UE po przyjaznej i ideologicznej sypialni Polski na Węgrzech, Przyjął kontrowersyjną ustawę, która ich zdeptała.

Na szczycie UE w zeszłym tygodniu przywódcy UE rzucili w twarz premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi w tej sprawie.

Polska na rzecz reform sądownictwa jest już w najgorszych książkach Brukseli, które kilkakrotnie były wykluczane jako sprzeczne z unijnymi standardami niezawisłości sądownictwa.

READ  Tenis: Harks z Polski pokonał włoskiego nastolatka, aby wygrać Miami Open