Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska Blanca w półfinale Eurowizji 2023 w Liverpoolu

W czwartek reprezentantka Polski Blanka wykona swój utwór „Solo” w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji. Ponieważ reprezentanci Ukrainy wygrali poprzednią edycję konkursu, kraj ten tradycyjnie powinien być gospodarzem imprezy, ale ze względu na rosyjską inwazję BBC będzie gospodarzem Eurowizji 2023 w Liverpoolu w Anglii.

Reprezentantka Polski Blanca zaśpiewa „Solo” w drugim półfinale 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zdecydowała się na zmiany nie tylko w choreografii, ale także w wizerunku scenicznym, co według wielu fanów Eurowizji zwiększyło jej szanse na awans do Wielkiego Finału. Blanka, podobnie jak polska preselekcja, będzie dziewiąta w kolejności startowej.

Zaledwie w zeszłym tygodniu mieszkańcy Liverpoolu mieli okazję zobaczyć na żywo jego publiczny występ na ulicach miasta.

Blanka urodziła się w Szczecinie, jednak jest w połowie Polką, w połowie Bułgarką. Mieszkał w Polsce przez większość swojego życia i czuje silną więź z Polską. Jego ojciec mieszka na stałe w Bułgarii. Z drugiej strony matka Blanki pracowała wcześniej jako modelka, więc naturalnie Blanca próbowała pójść w jej ślady, choć ostatecznie wybrała muzykę.

Eurowizja 2023

Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 odbędzie się w Liverpoolu, Mieście Muzyki UNESCO. Miasto zostało nazwane Europejską Stolicą Kultury w 2008 roku i ma więcej galerii i muzeów niż jakiekolwiek inne miasto w Wielkiej Brytanii z wyjątkiem Londynu.

Liverpool Arena, znana również jako „M&S Bank Arena”, jest częścią Exhibition Centre Liverpool, położonego nad rzeką Mersey w centrum Liverpoolu. Otwarta w 2008 roku arena ma 11 000 miejsc.

Ukraina i Wielka Piątka (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania) zakwalifikowały się przed Wielkim Finałem 13 maja 2023 r.

READ  Rosja wyeliminowała mieszane srebro w wolnej sztafecie, podczas gdy Polska zdobyła teraz brąz

10 krajów z każdego z dwóch półfinałów zakwalifikuje się do Wielkiego Finału, w sumie 26 krajów uczestniczących: 1 z 10 półfinałów, 10 z 10 półfinałów, Wielka Piątka i Ukraina.


Źródło: