Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Fredrik Lindgren szturmem zwycięża nad Jackiem Holderem na Speedway GP Polski

Fredrik Lindgren szturmem zwycięża nad Jackiem Holderem na Speedway GP Polski

Fredrik Lindgren gratuluje pierwszej flagi w szachownicę na FIM Speedway GP Polski. Zdjęcie: SpeedwayGB

S„Jestem wdzięczny, że znów jestem zdrowy”, przyznał gwiazdor Veedish, Fredrik Lindgren, po „bardzo emocjonalnym” kibicowaniu za zwycięstwo w polskim Orlen FIM Speedway GP – Warszawa w sobotę.

Świat nr 4 wygrał Speedway GP podczas FIM Gorzów Speedway GP 2020 po zwycięstwie we wznowionym finale przed czwartym Australijczykiem. Jacka Holdera Zmarzlik był drugi, a za nim australijska gwiazda JAsana Doyle’a Został zdyskwalifikowany po wypadku na pierwszym etapie wyścigu za walkę ze Zmarzlikiem.

Lindgren stanął również na najwyższym stopniu podium podczas wydarzenia w Warszawie w 2017 roku, a teraz zasiadł na trybunie podczas niewiarygodnych pięciu wizyt na PGE Narodowym.

Zwycięstwo przed prawie 45 000 fanów to prawdziwy impuls dla kolarza, który stoczył długą walkę z Covid-19, odkąd po raz pierwszy zaraził się wirusem w marcu 2020 r. i kontynuował ją przez następną zimę. Po długotrwałych trudnościach z oddychaniem i innych objawach, które miały wpływ na jego trening, Lindgren był zachwycony, mogąc świętować swoje szóste zwycięstwo w Speedway GP.

„Jestem wdzięczny, że znów jestem zdrowy. „Nie sądzę, aby wiele osób rozumiało, ile przeszedłem przez ostatnie trzy lata – tylko moja najbliższa rodzina i mechanicy” – powiedział Lindgren.

„Zwycięstwo jest przyjemne. Jestem bardzo szczęśliwy. Wygrana u lekarza rodzinnego jest bardzo emocjonalna; dawno tego nie robiłam. To była moja szósta wygrana GP dziś wieczorem. Podjąłem kilka prób, więc łatwo nie przychodzi.

„Moja żona również przyjechała tutaj z moją córką oraz naszymi przyjaciółmi i rodziną. Nie widziałem mojej córki Millie-Lee od lutego, z wyjątkiem kilku dni, i wspaniale było zobaczyć ją w ten weekend, kiedy była tutaj z mamą.

Lindgren ma teraz 36 punktów na tym samym poziomie, co Zmarzlik w klasyfikacji Speedway GP, a pole position wzrosło tylko dzięki lepszemu rankingowi FIM. Obaj będą kontynuować walkę 3 czerwca na FIM Speedway GP w Pradze w Czechach.

READ  Kaczyński wraca do rządu przed trudnymi wyborami

Chociaż Lindgren nie może się doczekać kolejnej złotej chwili w Warszawie, zanim pomyśli o kolejnym teście, obiecał: „Dam z siebie wszystko. Właśnie to dzisiaj zrobiłem, wygrałem i jestem bardzo szczęśliwy o tym.

Zdobywca drugiego miejsca dotarł do swojego pierwszego finału Speedway GP i był o krok od swojego dziewiczego zwycięstwa, po tym jak objął prowadzenie w pierwszym przejeździe finału. Wyścig został wznowiony po upadku Doyle’a, co pozbawiło Holdera pierwszego miejsca, ale powiedział: „Byłem zmotywowany, aby dostać się do finału.

„Marzenie prawie się spełniło. Byłem z przodu, ale to był szybki tor. Jak często człowiek staje na czele i przegapia start w powtórce? Naprawdę jestem w siódmym niebie. Zrobiłem kilka dużych kroków we właściwym kierunku i miałem dobry początek sezonu w porównaniu do zeszłego roku.Jestem bardzo szczęśliwy.

Zmarzlik, który zajął trzecie miejsce, przyznaje, że żywił się energią warszawskiego kibica, zwłaszcza po tym, jak zaczął noc od dyskwalifikacji, a następnie zajął trzecie miejsce w swoim drugim występie.

Kończąc oczekiwanie na swój pierwszy warszawski finał, Zmarzlik powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, że dzisiaj ukończyłem ten finał na GP w Warszawie. Mogę powiedzieć, że daje to kilka dobrych punktów w klasyfikacji mistrzostw. Po moim dzisiejszym starcie mogę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że jestem na scenie.

„Po pierwszych dwóch biegach moją jedyną myślą było 'OK, to Warszawa. Zachowaj spokój’. Dałem z siebie wszystko i jestem bardzo szczęśliwy, że dotarłem do finału. Mogę powiedzieć, że wszyscy kibice byli dzisiaj niesamowici. Czułem ich energię przez całe wydarzenie.

Zdjęcie autorstwa zawodnika Speedway GP, Fredrika Lindgrena
Fredrik Lindgren na scenie z Australijczykiem Jackiem Holderem i Bartosem Smarslikiem

PUNKTY ORLEN FIM WARSAW SPEEDWAY GP:
1 Fredrik Lindgren 20 punktów
2 Jack Holder 18 pkt
3 Bartosz Zmarzlik 16 pkt
4 Jason Doyle 14 pkt
5 Martin Vagulik 12 punktów
6 Max Frick 11 punktów
7 Don Bewley 10 pkt
8 Tai Woffinden 9 punktów
9 Leon Madsen 8 pkt
10 Maciej Janowski 7 pkt
11 Michael Michaelson 6 pkt
12 Robert Lambert 5 pkt
13 Bartłomiej Kowalski 4 pkt
14 Anders Thompson 3 pkt
15 Kim Nilsson 2 pkt
16 Patryk Dudek 1 pkt
17 Wiktor Przyjemski DNR
18 Kacper Pludra DNR

READ  Kelly Harrington pokonała Natalię Shatrinę i zdobyła złoto w finale Igrzysk Europejskich w Polsce

Etapy Speedway GP:
1 Bartosz Zmarzlik 36 pkt
2 Fredrik Lindgren 36 pkt
3 Jason Doyle 28 pkt
4 Jack Holder 26 pkt
5 Robert Lambert 23 pkt
6 Tai Woffinden 21 pkt
7 Martin Vagulik 21 punktów
8 Dan Bewley 20 pkt
9 Max Fricke 18 punktów
10 Michael Michaelson 17 pkt
11 Leon Madsen 12 pkt
12 Maciej Janowski 10 pkt
13 Anders Thompson 8 pkt
14 Patryk Dudek 7 pkt
15 Bartłomiej Kowalski 4 pkt
16 Kim Nielsen 4 pkt
17 Matej Jagger 1 pkt