Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska firma zatrudni pierwszego na świecie dyrektora generalnego robota AI

Polska firma zatrudni pierwszego na świecie dyrektora generalnego robota AI

Podczas rozmowy wideo z Fox Business zauważono, że czas reakcji Miki był „znacznie opóźniony”.

Polska firma Dictador mianowała robotyczną sztuczną inteligencję Mikę na stanowisko dyrektora generalnego we współpracy z Hanson Robotics, firmą inżynieryjną i robotyką z siedzibą w Hongkongu.

Wyznaczenie sztucznej inteligencji na swojego lidera przez globalną markę z pewnością wydaje się dziwnym wyborem, biorąc pod uwagę mnóstwo dezinformacji i szalenie nieodpowiednich treści, które może generować dzisiejsza sztuczna inteligencja.

Firma podała, że ​​sztuczna inteligencja o imieniu „Mika” jest pierwszą kobietą-robotem-prezesem, prawdziwym pionierem, a także członkiem zarządu, który kieruje operacjami w imieniu Dictador.

„Decyzja Zarządu Dictador jest zarówno rewolucyjna, jak i odważna. To pierwszy w strukturze korporacji robot przypominający człowieka, wyposażony w sztuczną inteligencję, który na zawsze zmieni świat, jaki znamy” – prezes Dictador Europe, – poinformował w oświadczeniu Marek Szoldrowski. .

MECA to projekt badawczy pomiędzy Dictador i Hanson Robotics, znanym z rozwoju robotów humanoidalnych wyposażonych w sztuczną inteligencję do zastosowań konsumenckich, rozrywkowych, usługowych, zdrowotnych i badawczych. Projekt twarzy i ciała Miki został dostosowany tak, aby reprezentował dyktatora i jego wyjątkowe wartości.

„Dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji i algorytmowi uczenia maszynowego mogę szybko i dokładnie polegać na danych” – powiedziała Mika w filmie Dictador.

„Mój proces decyzyjny opiera się na obszernej analizie danych i zgodności z celami strategicznymi firmy” – powiedziała, dodając, że jest on wolny od osobistych uprzedzeń i zapewnia strategiczne wybory, w których priorytetem jest najlepszy interes organizacji.

Podczas rozmowy wideo z Fox Business zauważono, że czas reakcji Miki był „znacznie opóźniony”.

David Hanson, dyrektor generalny Hanson Robotics, podkreślił potrzebę „humanizowania” sztucznej inteligencji.

„Jestem głęboko przekonany, że musimy nauczyć sztuczną inteligencję dbać o ludzi, aby sztuczna inteligencja mogła być naprawdę bezpieczna i naprawdę dobra. Myślę, że humanizowanie tego to bardzo ważny kierunek” – wyjaśnił.

READ  Zaszczepieni przez Govshield Indianie mogą teraz podróżować do Polski. Sprawdź najnowsze instrukcje

Tymczasem, według Dictadora, Mika został powitany jako profesor honorowy. Robot żeński został nagrodzony na uroczystym otwarciu Collegium Humanum 2023/24 w Warszawie. Na scenie wygłosiła przemówienie i podkreśliła mocne strony sztucznej inteligencji.