Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska: Firmy zablokowane przez nieopłacone faktury, badania pokazują

Według Warsaw Business Journal, 60% epidemii jest powodowanych przez polskie firmy, które narzekają, że ich kontrahenci nie są opłacani na czas.

Ponadto 44% odbiorców wskazuje, że nie uiściło żadnych opłat za towary lub usługi, które otrzymali w ciągu ostatnich trzech miesięcy, wynika z 8. edycji badania Krajowego Rejestru Długów (KRD) Coronapilens SME Survey.

Średni czas opóźnienia wynosi zwykle do miesiąca. Czekam na pieniądze, aby uniemożliwić firmom spłatę własnych długów. Osoby, które zarejestrują odcinek wpłaty, będą musiały poczekać, aż partner otrzyma pieniądze od swoich kontrahentów, a następnie przekaże (41% wskazań).

Kolejne priorytety to opóźnienia lub brak płatności od odbiorców, takie jak trudna sytuacja firmy w czasie epidemii (36%), spadająca sprzedaż i zamówienia (28%) oraz pensje pracowników (8%).

38% przedsiębiorców szacuje, że opóźnienia występują teraz z taką samą częstotliwością jak trzy miesiące temu, a 12% często tak twierdzi. Jednocześnie ponad połowa uważa, że ​​czas opóźnienia w płatnościach poprzedza epidemię.

Ponad połowa przedsiębiorców wskazała, że ​​mniej niż 10% wartości wszystkich dokumentów wystawia faktury nieopłacone przez kontrahentów w terminie. Tylko 5% firm stwierdziło, że była to faktura 50%. 43% przedsiębiorców spóźniających się z płatnościami rozpoczyna zbiórkę w ciągu pierwszego miesiąca po upływie terminu ważności wskazanego na fakturze.

Wesprzyj BUDAPESZT BUSINESS JOURNAL

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są prawdziwe, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie walczą o znalezienie modelu biznesowego, który pozwoli im dalej osiągać sukcesy bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support PPJ i możesz wybrać, jak często i jak często możesz wysyłać nam swoje wpłaty.

READ  Europe 40-Ft Platform Wagons Market Report 2021 - 2028 według krajów (Niemcy, Węgry, Włochy, Francja, Polska, Słowacja, Słowenia) i oddziałów