Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska Grupa Keno wchodzi na rynek rumuński

Polska Grupa Keno wchodzi na rynek rumuński

21 kwietnia (Zobacz Aktualności) – Keno Group, polski producent i dystrybutor kompletnych instalacji fotowoltaicznych oraz technologii dla OZE, poinformował, że rozpoczął działalność w Rumunii poprzez lokalną spółkę zależną Keno Energy.

Celem firmy jest dostarczanie szerokiej gamy zintegrowanych systemów fotowoltaicznych w Rumunii, dystrybucja rozdzielnic, falowników, systemów montażowych, pomp ciepła, wiat garażowych, a także systemów magazynowania energii i ładowania pojazdów elektrycznych.

Możesz pobrać raport Energia odnawialna 2023 w Europie Południowo-Wschodniej Tutaj

Grupa opracowuje i produkuje samowystarczalne domy modułowe Keno Home.

„Przy minimalnym wysiłku ze strony naszych klientów możemy skonfigurować różnorodne zintegrowane systemy fotowoltaiczne i łatwo złożyć dowolne zamówienie, niezależnie od złożoności” – powiedział Michael Ludwikowski, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Keno Group.

Rumuńscy instalatorzy mają dostęp do platformy B2B, która daje im dostęp do specjalnych ofert i umożliwia konfigurację rozwiązania technicznego.

W maju Keno Energy otwiera lokalne centrum szkoleniowe, które będzie oferować kursy na różne certyfikaty instalatorów, w tym te wydawane przez ANRE, rumuński regulator energii.

Założona w 2008 roku Grupa Keno jest aktywna na wszystkich rynkach europejskich i posiada biura w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Polsce, na Węgrzech, w Czechach i Rumunii. W 2022 roku grupa odnotowała zysk netto w wysokości 575 mln euro i dostarczyła 1026 MW modułów fotowoltaicznych i 1326 MW inwerterów, rozłożonych na 48 000 metrów kwadratowych.

READ  bne IntelliNews - Tempo wzrostu CPI w Polsce wzrosło w lipcu o 0,1 pkt proc. do 15,6% r/r