Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska i Hiszpania będą gospodarzami FIH Hockey Nations Cups 2023-24

Polska i Hiszpania będą gospodarzami FIH Hockey Nations Cups 2023-24

Międzynarodowa Federacja Hokeja (FIH) ma przyjemność ogłosić, że Polska i Hiszpania będą gospodarzami drugiej edycji FIH Hockey Nations Cup w 2024 roku. Zwycięzcy dołączą do sezonu 2024-25 FIH Hockey Pro League.

Polskie miasto Knysno będzie gospodarzem męskiej imprezy z udziałem najlepszych drużyn z Polski, Korei, Malezji, Francji, Republiki Południowej Afryki, Pakistanu, Kanady, Austrii i Nowej Zelandii – drużyny, która została wyrzucona z sezonu 2022-23 FIH Hockey Pro League.

Na podstawie Światowego Rankingu FIH, Polska nie zakwalifikuje się do FIH Hockey Nations Cup, więc w turnieju wyjątkowo weźmie udział 9 drużyn. Będzie trwał od 31 maja do 9 czerwca 2024 roku.

Gniezno nie jest obce turniejom międzynarodowym, będąc gospodarzem Hockey Series Open w 2018 roku i Euro Hockey Championship II w 2021 roku.

Impreza kobiet odbędzie się w Hiszpanii od 3 do 9 czerwca 2024 r. Miasto zostanie ogłoszone później.

Imponujący skład obejmuje Hiszpanię, Japonię, Koreę, Irlandię, Chile, Kanadę, Włochy i Nową Zelandię.

FIH Hockey Nations Cup został uruchomiony w 2021 roku w celu zapewnienia rywalizacji na najwyższym poziomie dla najlepszych drużyn nieuczestniczących w FIH Hockey Pro League i właśnie da zwycięskiej drużynie możliwość awansu do FIH Hockey Pro League w kolejnym sezonie.

Indie (kobiety) i RPA (mężczyźni) wygrały pierwszą edycję FIH Hockey Nations Cup w 2022 roku.

– powiedział prezydent FIH, Dayab Igram: „W imieniu FIH chciałbym wyrazić naszą szczerą wdzięczność Związkom Hokejowym Polski i Hiszpanii. Mamy dwóch fantastycznych gospodarzy na dwa niesamowite konkursy! Czekamy na ekscytujące mecze w fantastycznych warunkach!”.

„Byłem błogosławiony spotkać Prezydent Gniezna Michał Powałowski był ostatnio pod wrażeniem zaangażowania miasta. Chciałbym mu osobiście podziękować” – dodał prezes FIH.

#FIHNationsCup
#hokejowe apele
#Hokej jest równy