Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska kontra Japonia w sobotnim półfinale VNL, „USA podekscytowane grą z Włochami”

Polska kontra Japonia w sobotnim półfinale VNL, „USA podekscytowane grą z Włochami”

Rozpoczęły się półfinały Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn i nic dziwnego, że w finale wystąpią drużyny z czterema najlepszymi wynikami.

W sobotę w Gdańsku, Polska, Japonia (11-2) gra z Polską (11-2) o 11:00 czasu wschodniego, a Stany Zjednoczone (11-2) grają z Włochami (10-3) o 14:00.

„Jestem podekscytowany grą we Włoszech” – powiedział trener USA John Spera. „Oni bronią mistrzów świata, grają świetną siatkówkę i po raz pierwszy od 2017 roku graliśmy ich pełnym składem z ich starterami.

„Graliśmy z nimi w kilku meczach towarzyskich przed mistrzostwami świata w zeszłym roku, ale nie mieli (Alessandro) Micheletto, który jest oczywiście jednym z najlepszych zewnętrznych napastników na świecie. Gra z taką drużyną to inny styl niż ten, który widzieliśmy z Francją czy Argentyną lub niektórymi trudniejszymi rywalami, których widzieliśmy ostatnio, ale wyjątkowy zespół. Cieszę się więc, że gram ze świetnym zespołem” – powiedział.

Kiedy wcześniej spotkali się w VNL, USA odeszli 25-18, 25-18, 25-19 w Ottawie w Kanadzie 8 czerwca. Jak pisaliśmy w podsumowaniu dnia:

TJ DeFalco poprowadził zrównoważony atak, w którym pięciu Amerykanów miało pięć lub więcej zabójstw. DeFalco miał dziewięć zabójstw, dwa bloki, cztery asy i sześć kopnięć. Max Holt miał siedem zabójstw, dwa bloki i asa.

Garrett Mukutudia miał siedem zabójstw i dwa asy, Averill Taylor miał pięć zabójstw, dwa bloki i jednego asa, a Matt Anderson miał sześć zabójstw, sześć kopnięć i jednego asa.

Seter Micah Christensen miał zabójstwo i blok, gdy Stany Zjednoczone prowadziły 10-4 w asach i pokonały Włochy 7-1.

To było oczywiście dawno temu, a Włochy mają zasadniczo inny wygląd. A Amerykanin Matt Anderson, który nie grał w turnieju, teraz uderza na wszystkie cylindry ze swoim 36-letnim przeciwnikiem. Anderson wygrał 25-21, 25-18, 17-25, 24-26, 15-9 ćwierćfinałowe zwycięstwo nad Francją w środę z 20 zabójstwami, dwoma asami i siedmioma kopnięciami.

READ  Niemiecka policja zatrzymuje skrajnie prawicowych obserwatorów próbujących patrolować polską granicę

„Matt Anderson w wieku 36 lat jest świadectwem jego profesjonalizmu, do którego często się odwołuję” – powiedział Spera. „Wykonuje świetną robotę, dbając o swoje ciało, podnosząc ciężary i upewniając się, że robi właściwe rzeczy dla siebie. Jego etyka pracy i zawsze taka była. Jego oddanie profesjonalizmowi przez ostatnie 10 lat naprawdę pozwoliło mu grać na bardzo wysokim poziomie.

„Ona nadal jest ważną częścią tego, jak wygrywamy mecze siatkówki”.

W meczu z Francją Spera usiadł na ławce rezerwowych w czwartym secie, co było dla niego wygodne w całym VNL z doświadczonym składem. Środa Mukudiya wszedł jako zewnętrzny pałkarz, a David Smith wszedł na środek.

„Widzieliśmy, jak Garrett i Thomas Jeschke wracają na pełny etat. Wszyscy nasi środkowi grali dobrze w tym VNL, więc mam cztery różne opcje. Taylor Averill też nie grał źle (przeciwko Francji). Czułem, że inny wygląd pomoże. Zadziałało dobrze i oczywiście Dave Smith ma to doświadczenie” – powiedział Spera.

„(Rozgrywający) Micah Ma wyszedł jako serwujący pomocnik i zdobył kilka kluczowych punktów w tym piątym secie. Wiele różnych wkładów”.

Rozgrywający z USA Micah Christensen nie tylko miał asa i najwięcej w drużynie 12 kopnięć, ale jego drużyna trafiła 0,360 przeciwko Francji.

„Mica był fantastyczny we wszystkich meczach. „Pozwolił drużynie z dużą ilością broni występować na naprawdę wysokim poziomie” – powiedział Spera. „Ma po jednej stronie TJ, Thomasa, Aarona Russella i Garretta, a po drugiej Matty’ego, który jest naprawdę dobrze zbudowany, a z czterema różnymi sędziami trudno jest ustalić, kogo ustawić i uszczęśliwić wszystkich, ale Micah naprawdę ustawił ten zespół na różne sposoby i sprawił, że trudno było nas pokonać.

„Myślę, że gra niesamowitą siatkówkę. Naprawdę. To zrobiło dla nas różnicę.

Włochy pokonały Argentynę 25-17, 25-13, 25-14, prowadząc zrównoważony atak z 13 zabójstwami, jednym blokiem i jednym asem.

READ  EBI inwestuje w modernizację sieci w Polsce i Belgii
Yuji Nishita z Japonii uderza przeciwko Słowenii Block/Volleyball World Photo

W czwartek półfinały

Oba zakończyły się remisami.

Yuki Ishikawa miał 22 zabójstwa, cztery bloki i asa Japonia stopa Słowenia 26-24, 25-18, 25-22. Yuji Nishita miał 12 zabójstw, a Ran Takahashi dziewięć. Japonia po raz pierwszy weszła do półfinału piątej edycji VNL. Japonia po raz ostatni stanęła na podium w turnieju międzynarodowym, zdobywając brąz podczas FIVB Grand Champions Cup 2009.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa, to był fantastyczny mecz w naszym wykonaniu” – powiedział Ishikawa. Czuję, że gram dobrze i cieszę się, że pomogłem drużynie wygrać ten mecz. Z każdym meczem czujemy się coraz lepiej i musimy dalej tak grać w półfinale, to na pewno będzie ciężki mecz.

Słowenia, która zakończyła 8-5 w VNL, zdobyła 12 zabójstw od Tine Urnaut, 11 i blok od Alena Pajenka.

Polska Miał przewagę 10-5 bloków w swoim zwycięstwie 26-24, 25-21, 25-20. Brazylia.

Zewnętrzny leworęczny Alexander Slivka miał 12 zabójstw, dwa bloki i dwa asy. Wilfredo Leon miał sześć killi, trzy bloki i dwa asy, a Mateusz Benic miał sześć killi i cztery asy.

„Czujemy się świetnie” – powiedziała Slivka. „To zaszczyt grać tutaj w Gdańsku, nasi fani są niesamowici. Chcieliśmy dać im wspaniały show, ale oczywiście wygrać. Dzisiaj osiągnęliśmy każdy cel, jaki sobie stawialiśmy i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi.

„Zaczęliśmy trochę nerwowo, ale pokonaliśmy trudne chwile, wróciliśmy szybko i wykonaliśmy świetną robotę”.

Brazylia otrzymała 14 zabójstw od Alana Sousy, który zakończył 8-5 w VNL.

Polska pokonała Japonię w meczu na Filipinach 9 lipca. Polska w zeszłym roku zajęła trzecie miejsce, przegrywając w finale VNL 2021.

Polska pokonała Brazylię/Siatkówka Świat Zdjęcie