Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska kupi prawie 100 Apachów w związku ze wzrostem wydatków na obronę | Aktualności

Polska chce pozyskać blisko 100 nowych śmigłowców szturmowych, wybierając Boeinga AH-64E Apache ze względu na swoje wieloletnie potrzeby załogi.

Minister obrony RP Mariusz Błaszczak, który potwierdził decyzję w tweecie, powiedział, że Warszawa poprosiła o „zakup 96 śmigłowców AH-64E Apache w najnowszym wydaniu Guardiana”.

Oprócz śmigłowców Warszawa poszukuje także transferu technologii – mówi.

Obsługiwane przez polskie siły lądowe Apacze zastąpią obecną w kraju 30-osobową flotę rosyjskich śmigłowców Mil Mi-24/35.

Jeśli planowana akwizycja zostanie potwierdzona, Polska stanie się największym międzynarodowym klientem samolotów szturmowych Boeinga.

Najnowszy katalog światowych sił powietrznych Flight Global wymienia Izrael i Egipt jako posiadające największe obecne rezerwy, za Stanami Zjednoczonymi, z odpowiednio 48 i 46 działami.

Chociaż Wielka Brytania ostatecznie wystawiła 50 samolotów AH-64E, jej flota została tymczasowo ograniczona do rotacji płatowca w wyniku procesu regeneracji.

Polska wybrała AH-64E przed Bell AH-1Z Viper. Boeing mówi, że jest „zaszczycony” decyzją: „Podczas procesu zamówień Boeing nawiązał znaczące partnerstwa współpracy z polskim rządem i przemysłem.

„Nasze partnerstwo z Siłami Zbrojnymi RP [PGZ] Rozwijamy się w miarę wdrażania inicjatyw szkoleniowych i zrównoważonego rozwoju, szczególnie w lokalnym przemyśle.

Warszawa znacząco zwiększyła swój budżet obronny po inwazji Rosji na Ukrainę pod koniec lutego; W ostatnich miesiącach zamówiła 32 śmigłowce Leonardo AW149 i 48 FA-50PL firmy Korea Aerospace Industries.

READ  Niemcy gromadzą się w Polsce po krakersy Niemcy