Polska Lisowska zdobywa złoto Euro Maratonu, Bomby Mayera – Sports

Sporty

Polska Lisowska odbiera złoto w Euro Maratonie i bomby Mayera

Monachium (AFP) – Polka Aleksandra Lisowska zdobyła swój pierwszy tytuł w Europie, wygrywając w poniedziałek maraton kobiet na ulicach Monachium.

31-letni Polak osiągnął czas 2 godziny 28 minut 36 sekund, Chorwat Mattia Barlov-Kastro zdobył srebro w 7 sekund, a Holender Ninke Brinkmann zdobył brąz z kolejnymi 10 sekundami przewagi.

Dzień otwarcia mistrzostw lekkoatletycznych rozpoczął się w dramatyczny sposób, gdy starania mistrza świata w dziesięcioboju Kevina Mayera o zdobycie tytułu po raz pierwszy w Europie zostały przerwane, gdy zatrzymał się na pierwszych 100 metrach.

Rekordzista świata, dwukrotny mistrz świata i dwukrotny srebrny medalista olimpijski, Maier ostrzegł, że wycofa się z dwudniowej wyczerpującej imprezy, jeśli poczuje choć odrobinę bólu.

W ten sposób ustalono, że Francuz zdjął nogę z pedału po 70 metrach ze 100 metrów, pierwszej z 10 imprez na Stadionie Olimpijskim w Monachium.

„Przebiegałem dziesięciobój trzy tygodnie temu” – powiedział, odnosząc się do swoich starań o zdobycie tytułu mistrza świata w Eugene w stanie Oregon.

„Zatrzymałem się przed kontuzją. To bardzo trudne”.

Złoto w maratonie mężczyzn będzie dostępne w finale sesji porannej, natomiast podczas sesji wieczornej na Stadionie Olimpijskim zostaną wręczone medale w rzutach mężczyzn i kobiet oraz w biegu na 10.000m kobiet.