Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska może znaleźć się na czerwonej liście w Londynie. Wielka Brytania niedługo zmieni zasady wjazdu do kraju

Obecnie nie jest łatwo przenieść się z Polski na wyspy. Test przed wejściem na pokład, po przyjeździe – kwarantanna i jeszcze dwa testy, nie tanie, bo PCR. Izolacja powinna trwać 10 dni, choć zakup i dalsze testy piątego dnia mogą ją skrócić.

Obejrzyj wideo
Bodnar o referencjach Covid: Jest zbyt dobry, by go obsłużyć

Wielka Brytania aktualizuje swoje zasady dostępu

W czwartek 24 czerwca teoretycznie może się to zmienić. Brytyjski Departament Transportu aktualizuje wykresy co trzy tygodnie i ogłasza, które kraje poruszają się w górę lub w dół. Niewiele krajów znajduje się jeszcze na zielonej liście – rząd jasno daje do zrozumienia, że ​​nie chce importować przypadków i wariantów, które mogłyby zagrozić inauguracyjnemu planowi kraju.

Przemysł lotniczy i turystyczny domagają się złagodzenia przepisów. Wraz z nadejściem lata bariery w rozważaniu podróżnych na słoneczne wyspy Portugalii, Malty czy Hiszpanii nie zniknęły.

Przejście do zielonej listy oznacza brak zobowiązania do izolacji i tylko jeden test PCR na drugi dzień po wejściu na wyspy. Ułatwiłoby to życie np. polskim imigrantom, którzy chcą odwiedzić swoje rodziny w Polsce. Z drugiej strony Warszawa wprowadziła swoje granice. Po dotarciu do Wisły siedmiodniowa kwarantanna jest obowiązkowa, ale nie jest obowiązkowa dla osób, które otrzymały dwie dawki szczepionki, ponieważ w królestwie panuje najbardziej zakaźny typ Indian.

Czwartkowa aktualizacja oficjalnie obejmuje tylko Anglię, ale w przeszłości Walia, Szkocja i Irlandia Północna koordynowały bazy z największym krajem królestwa.

READ  Odliczanie zaczyna odkrywać, skąd pochodził Kolumb