Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska nie opuści Unii Europejskiej.  To jest największy problem

Polska nie opuści Unii Europejskiej. To jest największy problem

Polska wolałaby raczej „brudną organiczną” niż „czystą politykę”, podobnie jak Wielka Brytania. A to będzie większy problem dla Unii Europejskiej niż rozwód z Brytyjczykami, jak napisał w ostatnim numerze prestiżowy brytyjski tygodnik The Economist.

Polacy należą do największych zwolenników Unii Europejskiej na kontynencie, więc pójście na wybory z politycznym hasłem przez jakąkolwiek partię można porównać do ogłoszenia manifestu na temat odwilży – Pisze The Economist uzasadnił w felietonie Karola Wielkiego, dlaczego Polska nie powinna opuścić Unii Europejskiej.

Jednak autorzy artykułu nie widzą w tym żadnej korzyści dla wspólnoty europejskiej. Uważają, że jeśli Polska będzie się trzymać podejścia, które oferuje dzisiaj, rozerwie unię od środka i może stać się dla nich większym problemem niż Brexit. Tygodnik opisał to członkostwo jako „brudne przetrwanie”.

„Aby zobaczyć brudne członkostwo w akcji, spójrzmy na Polskę. Jej Trybunał Konstytucyjny zakwestionował system prawny Unii Europejskiej w wyroku z 7 października. W sprawie wytoczonej przez polskiego premiera, Trybunał Konstytucyjny, pełen sojuszników rządu orzekł, że istotne części prawa unijnego nie są sprzeczne z polską konstytucją. Wyrok Jest to dokładnie to, czego chciał rząd. Orzekanie ponad sześćdziesiąt lat europejskiego orzecznictwa. Krótko mówiąc, najwyższy sąd UE nie jest już najwyższym, przynajmniej jeśli chodzi o Polskę” The Economist pisze.

Gazeta napisała, że ​​orzeczenie niemieckiego sądu w sprawie przekroczenia uprawnień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które niektórzy przedstawiciele polskich władz chcą porównywać, w ogóle nie zgadza się z tym, co wydał polski Trybunał Konstytucyjny. Werdykt: Wyrok Niemców odnosił się do jednej małej sprawy (kupowania obligacji), polski sąd do wszystkich praw europejskich, co można porównać do „rozgrywania meczów” (Niemcy) i „pompowania benzyny i rozpalenia ognia” (Polska).

Ponadto, według gazety, oprócz samego osądu, ważne jest również, kto zostanie osądzony. Nikt nie wątpi w niezależność niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. Nikt nie wierzy w niepodległość Polski”. – Pisze gazetę.

READ  Wong potępia ataki terrorystyczne Hamasu – The Australian Catholic News

Tygodnik podaje również przykłady tego, jak zachowanie Polski w szczególności może doprowadzić do długoterminowego rozwiązania wewnętrznego UE.

„Brudne członkostwo jest bardziej szkodliwe niż polityka. Niebezpieczeństwo polega na tym, że system prawny UE w Polsce będzie powoli zanikał – jak uważa Daniel Sarmiento z Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Będzie efekt domina. koledzy, system prawny UE zacznie się pogarszać. Wydany tu nakaz aresztowania nie zostanie wykonany. Licencja bankowa wydana w jednym kraju może nie zostać udzielona w innym. Z biegiem czasu obszar, w którym przemieszczają się ludzie, towary, kapitał i usługi swobodnie, staje się obszarem, w którym mogą się poruszać, ale z trudem.” – zaznacza The Economist.

Polecamy również: