Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska powinna zezwalać izraelskim podróżnikom bez konieczności izolacji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela wskazało w piątek, że Polska pozwoli izraelskim turystom na wjazd do kraju bez konieczności ich izolowania.

Ministerstwo wydało w czwartek rozporządzenie polskiego rządu, zezwalające zaszczepionym obywatelom Izraela lub osobom z negatywnym wynikiem testu koronawirusowego wykonanym w ciągu 48 godzin od przybycia do Polski na wjazd do kraju bez poddawania się obowiązkowej 10-dniowej izolacji.

Ministerstwo powiedziało, że w ostatnich miesiącach współpracowało z izraelskimi misjami na całym świecie w celu uznania izraelskich świadectw szczepień, zwanych „zielonymi przepustkami”.

Otrzymuj godziny codziennego wydania Izraela e-mailem i nigdy nie przegap naszych najlepszych historii

Nie jest jasne, czy niezapowiedziani izraelscy podróżnicy zostaną wpuszczeni do Polski, a jeśli tak, to jak długo powinni być izolowani.

Tymczasem Grecja znosi swój limit podróży, a Cypr ogłosił, że zacznie witać izraelskich podróżników bez izolacji od 1 kwietnia.

Cypr ogłosił we wtorek w komunikacie prasowym, że w pełni zaszczepieni turyści lub osoby z negatywnymi testami na wirusa koronowego mogą swobodnie wjeżdżać do kraju bez konieczności izolacji.

„Przygotujcie plaże, hotele i restauracje dla Izraelczyków czekających na powrót na Cypr” – odpowiedział minister spraw zagranicznych Kofi Ashkenazi na porozumienie z cypryjskim przedstawicielem Nicosem Christodoulitsem. „Rozpoznanie Twojej Zielonej Przełęczy otworzy niebo i szybko przywróci powszechną turystykę”.

Porozumienie z Cyprem zostało zawarte miesiąc temu, kiedy jego prezydent Nicos Anastasios odwiedził Izrael. Umowa podróżna była postrzegana jako krok w kierunku ożywienia turystyki w obu krajach – sektorach, które przez cały rok mocno ucierpiały na skutek epidemii.

. / AFP)

We wtorek Grecja zwiększyła liczbę izraelskich turystów, którym zezwolono na wjazd do kraju, z 10 000 tydzień wcześniej. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela stwierdziło, że wszyscy turyści – nawet ci, którzy zostali w pełni zaszczepieni – muszą przedstawić negatywny test COVID-19 wykonany w ciągu 72 godzin od ich lotu.

READ  Comarch nabywa w Polsce prywatną licencję 5G na pasmo 4GHz w celu budowy korporacyjnego NOC

Niezapowiedziani Izraelczycy z negatywnymi wynikami testów COVID-19 będą mogli wejść, ale muszą być izolowani przez siedem dni po przyjeździe.

Izraelskie linie lotnicze i podróżnicze pospiesznie zaczęły organizować codzienne loty do wielu greckich miejsc docelowych.

Israeli Airlines ogłosiły rozpoczęcie lotów do Aten w czwartek oraz dodanie w przyszłym tygodniu kolejnych miejsc docelowych, takich jak Saloniki, Rodos i Corbu. Ceny biletów zaczynają się od 199 USD za osobę.

Opis: Izraelski samolot startuje z Tel Awiwu na międzynarodowym lotnisku Ben Gurion. 3 września 2015 r. (Moshe Shay / Flash 90)

Izraelska firma turystyczna Flying Carpet ogłosiła, że ​​ułatwi codzienne podróże do takich miejsc jak Rodos, Kreta, Ateny i Saloniki.

„Jesteśmy gotowi, gotowi do natychmiastowego uruchomienia lotów. Nasze hotele w Grecji i przedstawiciele naszej firmy są już na ziemi, czekając na izraelskich turystów” – poinformowała firma.

Grupy podróżnicze Kavi Huffshaw, Flick Tourism i Dhaka 90 planują sprzedawać turystom oferty pakietowe w hotelach 5-gwiazdkowych.

„Grecja jest obecnie w trakcie intensywnej kampanii szczepień mającej na celu stworzenie zielonych wysp turystycznych na bezpieczne wakacje. Wiele hoteli zostało już otwartych, głównie na Krecie, Atenach i Salonikach, a rząd grecki ma wysokie oczekiwania co do przybycia Izraelscy turyści ”- głosi wspólne oświadczenie.

Jestem dumny, że pracuję dla Times of Israel

Mówię wam prawdę: życie tutaj, w Izraelu, nie zawsze jest łatwe. Ale jest też pełen piękna i znaczenia.

Aby uchwycić problem tego niezwykłego miejsca, jestem dumny, że pracuję w Times of Israel z moimi kolegami, którzy wylewają serce przez cały dzień pracy.

Uważam, że nasze sprawozdanie nadaje ważny ton uczciwości i godności w zrozumieniu tego, co naprawdę dzieje się w Izraelu. Potrzeba dużo czasu, zaangażowania i ciężkiej pracy naszego zespołu, aby to osiągnąć.

READ  Stellandis rozpoczyna produkcję Fiata 600e w Polsce

Twoje wsparcie poprzez członkostwo Społeczność The Times of Israel, Pomaga nam kontynuować naszą pracę. Chcesz już dziś dołączyć do naszej społeczności?

Dzięki,

Sarah Duttil Singer, redaktorka ds. Nowych mediów

Dołącz do społeczności Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś poważny. Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby zapewnić wymagającym czytelnikom, takim jak Ty, fascynującą relację o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych organizacji informacyjnych, nie stawiamy opłat drogowych. Ale ponieważ gazeta, którą tworzymy, jest droga, zapraszamy wybitnych czytelników Times of Israel, aby pomogli wesprzeć naszą pracę, dołączając do Społeczność The Times of Israel.

Do 6 dolarów miesięcznie może pomóc w utrzymaniu naszego wysokiej jakości magazynu, podziwiając Times of Israel BEZ REKLAM, A także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać