Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska przestrzeń biurowa jest potrzebna między przesiadkami do miast regionalnych Kovit

Miasta regionalne w Polsce wyłaniają się jako pierwsi zwycięzcy epidemii.

Miasta poza stolicą, Warszawą, miały 800 000 metrów kwadratowych (8,6 miliona stóp kwadratowych) powierzchni biurowej na koniec pierwszego kwartału, chociaż cały rynek zanotował najniższą aktywność od ośmiu lat, mówi broker. Jones Long LaSalle Inc.

Inwestycje biurowe w pierwszych trzech miesiącach 2021 r. Sięgnęły 605 mln euro (36 736 mln), a transakcje w miastach regionalnych, takich jak Kraków, Wrocław czy Gdańsk, przyniosły prawie 360 ​​mln euro – świetny początek roku.

Polska była jednym z centrów usług pocztowych przed epidemią, przyciągającym inwestorów UPS AG, Royal Dutch Shell PLC z Fortune Global 500 i International Business Machines Corporation 86 ma swoje centra usług biznesowych w kraju do 2019 roku Raport Ze Stowarzyszenia Liderów Sektora Usług Biznesowych w Warszawie.

Popyt na nowe powierzchnie biurowe jest napędzany głównie przez firmy IT, które mają 36% wolumenu transakcji poza Warszawą, a następnie z sektora usług dla biznesu i finansów – podał JLL.

Pomimo pewnych wczesnych oznak ożywienia apetyt spadł o 41% w porównaniu z rokiem ubiegłym, a wiele firm chce zmniejszyć swoją powierzchnię ze względu na niepewność co do organizacji pracy po epidemii.

READ  Proces polskich sędziów może pogłębić konflikt z Europą