Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska wykorzystuje sieć Loravan do monitorowania i zarządzania wodociągami

Zdjęcie Omara Floresa na Unsplash

Torrekne-Fillard, Francja i Clivez, Polska – Kerling (AKLK – FR0013156007), ekspert w zakresie rozwiązań dedykowanych Internetowi Rzeczy (IoT) oraz AIUT, międzynarodowy ekspert w rozwiązaniach dedykowanych IoT, ukończyli realizację największego w Polsce loravana.® Sieć Kerling Wirnet ™ do monitorowania i zarządzania zaopatrzeniem w wodę za pomocą bramek Lorovan i czujników AIUT.

AIUT korzystał z sieci bezprzewodowej w Bikaner Alaski, 55-tysięcznym mieście o powierzchni 40 kilometrów kwadratowych. Jako część swojego portfolio rozwiązań Smart City IoT, AIUT oferuje elastyczne, łatwe w obsłudze i szybko działające systemy oparte na optymalnych i wysokich kosztach dla zdalnych, standardowych odczytów liczników aplikacji, pomiarów i wykrywania wycieków. Przydatne technologie. Odczyty godzinowe i dzienne zapewniają monitorowanie pracy miejskiej sieci wodociągowej w czasie rzeczywistym, jednocześnie zmniejszając koszty eksploatacji zużycia wody.

System, zlecony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bikaner Alaski, obejmuje około 6500 inteligentnych urządzeń IoT podłączonych do wodomierzy, które przesyłają dane o użytkowaniu do centralnego biura wodociągowego komputera za pośrednictwem 15 Kirling Wirnet Estations.

Kerling jest wiodącym dostawcą rozwiązań do projektowania, uruchamiania i obsługi publicznych i prywatnych sieci IoT Loravan, oferując kompleksowe portfolio produktów z wiodącym w branży sprzętem sieciowym, najlepszym rdzeniem sieci reprodukcyjnej, oprogramowaniem do obsługi i zarządzania oraz wartością dodaną. Aplikacje. Firma ma ponad 120 000 instalacji w 69 krajach we wszystkich głównych branżach IoT.

To pierwsza tego typu i wielkości realizacja w Polsce, obejmująca całe miasto i wykorzystująca technologię Lorovan. System ten toruje drogę do rozwoju aplikacji smart-city i pokazuje, że nieuchronne wykorzystanie technologii IoT jest strategicznym kierunkiem rozwoju polskiej gospodarki, co zostało potwierdzone przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Systemy smart-city oferują te same korzyści wszystkim miastom – niezależnie od ich wielkości, zapewnia sieć w Bikaner Aleski. Optymalizacja zaopatrzenia w wodę, wykrywanie incydentów i wycieków, fakturowanie energii elektrycznej i niższe opłaty za usługi to tylko niektóre z korzyści wynikających z wdrożenia takich inteligentnych rozwiązań ”- powiedział Arthur Capri, dyrektor działu inteligentnego miasta IoT w AIUT. „Powszechnie wiadomo, że dobry zwrot z inwestycji w cyfryzację infrastruktury miejskiej w dużej mierze zależy zarówno od rozwiązań i technologii dostępnych na rynku, jak i umiejętności ich prawidłowego wdrożenia”.

READ  Aisha zajmowała ważne stanowiska we Włoszech i Polsce

„Od prawie 30 lat AIUT angażuje się w pomaganie firmom i użytkownikom wody we wdrażaniu i korzystaniu z najnowszych technologii przemysłowych w celu poprawy wydajności i obniżenia kosztów operacyjnych” – powiedział Stephen DeGene, CMO firmy Kerling. „Jako wiodący dostawca rozwiązań Internetu rzeczy, firma opracowuje inteligentne systemy, które mogą bezproblemowo integrować sprzęt i oprogramowanie zgodne ze standardami branżowymi firmy Kerling w wielu inteligentnych aplikacjach”.