Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska przewiduje wzrost turystyki letniej ze względu na zmiany klimatyczne

Polska przewiduje wzrost turystyki letniej ze względu na zmiany klimatyczne

Zdaniem prezesa firmy turystycznej TUI Polska ma stać się jednym z krajów, w których nastąpi wzrost turystyki letniej w związku z przemieszczaniem się turystów na północ w związku ze zmianami klimatycznymi.

Z 770 kilometrami (480 mil) linii brzegowej, z której większość składa się z piaszczystych plaż, kraj ten jest dobrze przygotowany do przyciągnięcia tych turystów, zgodnie z referencjami z Polski, donosi SchengenVisaInfo.com.

Polskie wybrzeże Bałtyku było historycznie ulubionym miejscem wypoczynku letnich mieszkańców Polski, choć w ostatnim czasie przyciągnęło ono również większą uwagę gości z zagranicy.

Położona nad Bałtykiem stolica Polski, Warszawa, zwróciła na siebie uwagę po tym, jak w sondażu opinii publicznej została uznana za najlepszą europejską destynację na rok 2023.

Piękny, przyjazny, zielony, otwarty, rodzinny wypad do miasta, kulturalny wypad do miasta, zakupy, romantyczny pobyt, Warszawa, Twoje najlepsze europejskie destynacje 2023 ma wszystko do zaoferowania,– czytamy w raporcie European Best Places.

Komisja zauważyła również, że spacer po Krakowskim Przedmiębiu, najbardziej prestiżowej ulicy w mieście, jest bardzo polecanym przeżyciem dla podróżujących do Warszawy. Jednocześnie jest konsekwentnie uznawany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Konsumentów za najlepsze miejsce na wypad do miasta w Europie.

Polska od sierpnia 2023 roku znana jest jako jeden z najbardziej ekonomicznych krajów transportowych w Europie, raport opublikowany przez organizację ekologiczną Greenpeace ujawnił, że bilety kolejowe są najbardziej ekonomiczne w Polsce. Z raportu wynika również, że bilety kolejowe są o połowę tańsze od lotów krajowych.

Polskie statystyki pokazują również, że w okresie od stycznia do marca w noclegach w kraju przebywało łącznie 7,02 mln turystów. Spośród nich 1,35 miliona to goście zagraniczni. Obie te liczby były wyższe niż liczby odnotowane w tym samym okresie w 2019 r., w którym łącznie odwiedziło 6,7 mln turystów i 1,29 mln zagranicznych gości.

READ  Kwietniowy deszcz urodzinowy przynosi Polsce majowe kwiaty

Przechodząc do maja, ostatniego miesiąca, za który dostępne są dane, z oficjalnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) wynika, że ​​Polskę odwiedziło 602 tys. turystów zagranicznych. Liczba ta jest o 31 procent wyższa niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Według danych UE w 2019 r. turyści zagraniczni spędzili łącznie 18,7 mln nocy w kurortach turystycznych kraju.