Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska rozwija się z niemieckim projektem spinoffu węgla

Fotograf: Bartek Sadovsky / Bloomberg

Chcesz spadku na rynkach europejskich? W Twojej skrzynce odbiorczej przed otwarciem każdego dnia. Rejestracja tutaj.

Polska idzie naprzód z planem restrukturyzacji swojej energetyki, aby wyodrębnić elektrownie węglowe z największych zakładów energetycznych w kraju, co jest kluczowym krokiem w unikaniu uzależnienia od węgla, jednego z największych zanieczyszczeń w UE.

Plan – przygotowany przez ministerstwo własności i wzorowany na udanym przejściu Niemiec z brudnej energii – zostanie przekazany w przyszłym tygodniu do dalszych prac na szczeblu rządowym – powiedział w sobotę wicepremier Jacek Sachin radiu RMF FM.

„To duży projekt i przygotowywaliśmy się od miesięcy” – powiedział. Celem jest utworzenie osobnej spółki dla elektrowni węglowych, która „da trochę przestrzeni dla kontrolowanych przez państwo firm energetycznych na odetchnięcie i sfinansowanie nowych inwestycji”.

Polityka stosowana przez Niemcy po 2014 r. Polegająca na zamrożeniu i konsolidacji aktywów węglowych pomoże aplikacjom znajdującym się w publicznym obrocie PGE SA i Darren Polka Energy SA spełnia coraz bardziej rygorystyczne przepisy UE dotyczące emisji, aby uporządkować procesy i zmienić krajobraz energetyczny kraju. To oddzieli toksyczne aktywa od badań inwestorów giełdowych nad zyskami z mediów.

Węgiel intensywnie emitujący węgiel typu niemieckiego Spinoff zdobył fanów w Polsce

Tendulkar powiedział w radiu, że Polska będzie zabiegać o zgodę Komisji Europejskiej na podwyższenie kapitału nowej elektrowni węglowej, aby uniknąć wzrostu cen energii elektrycznej dla konsumentów. Tymczasem państwowe firmy energetyczne mogą inwestować w czyste źródła energii, takie jak morskie farmy wiatrowe, gaz ziemny i energię jądrową – powiedział.