Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski minister mówi „samobójstwo”, aby głosować na fundusz pomocowy UE: FT

Financial Times donosi, że polski minister finansów chce, aby partie polityczne głosowały za unijnym pakietem pomocy w przypadku epidemii, ponieważ przez porażkę kraj straci tanią opcję finansową na ożywienie gospodarki.

Tadeusz Koskinski, mianowany ministrem finansów przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość, powiedział gazecie, że głosowanie przeciwko zatwierdzeniu funduszu ratunkowego w polskim parlamencie było „samobójstwem”. Fundusze spoza UE ”i„ w tej cenie. ”

Jego komentarze pojawiają się, gdy partia rządząca ściera się z jednym ze swoich sojuszników, Zjednoczoną Polską, o fundusz ratunkowy w wysokości 50 750 miliardów (892 miliardów dolarów). Członek koalicji zaznaczył, że pakiet pozwoli mu na emisję własnego długu, a Polska nie jest zainteresowana podpisywaniem pożyczek dla innych krajów UE o słabszych gospodarkach.

Kiedy to jest Polska nie wdroży porozumienia – które muszą zatwierdzić wszystkie państwa członkowskie – co podkreśla rozłam w rządzącej koalicji, który powiększa się od wygrania reelekcji w 2019 roku.

Sejm RP zbiera się 14 kwietnia. Jeśli fundusz ratunkowy zostanie zatwierdzony, Polska otrzyma 0,11,1 mld zł.

Polski sojusz może złamać plan UE Kaczyński Ostrzega

READ  Polska chce poluzować unijny program metanowy, boi się ogromnych kar - EURACTIV.pl