Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski minister mówi „samobójstwo”, aby głosować na fundusz pomocowy UE: FT

Financial Times donosi, że polski minister finansów chce, aby partie polityczne głosowały za unijnym pakietem pomocy w przypadku epidemii, ponieważ przez porażkę kraj straci tanią opcję finansową na ożywienie gospodarki.

Tadeusz Koskinski, mianowany ministrem finansów przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość, powiedział gazecie, że głosowanie przeciwko zatwierdzeniu funduszu ratunkowego w polskim parlamencie było „samobójstwem”. Fundusze spoza UE ”i„ w tej cenie. ”

Jego komentarze pojawiają się, gdy partia rządząca ściera się z jednym ze swoich sojuszników, Zjednoczoną Polską, o fundusz ratunkowy w wysokości 50 750 miliardów (892 miliardów dolarów). Członek koalicji zaznaczył, że pakiet pozwoli mu na emisję własnego długu, a Polska nie jest zainteresowana podpisywaniem pożyczek dla innych krajów UE o słabszych gospodarkach.

Kiedy to jest Polska nie wdroży porozumienia – które muszą zatwierdzić wszystkie państwa członkowskie – co podkreśla rozłam w rządzącej koalicji, który powiększa się od wygrania reelekcji w 2019 roku.

Sejm RP zbiera się 14 kwietnia. Jeśli fundusz ratunkowy zostanie zatwierdzony, Polska otrzyma 0,11,1 mld zł.

Polski sojusz może złamać plan UE Kaczyński Ostrzega

READ  Rynki turystyczne w Polsce zostały złapane w niepewny uścisk pobliskiej wojny