Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska stała się centrum europejskiego przemysłu tworzyw sztucznych

Polska stała się centrum europejskiego przemysłu tworzyw sztucznych

bombowiec 2023
Polska stała się centrum europejskiego przemysłu tworzyw sztucznych


Od Aleksandra Starka

powiązani sprzedawcy

Plastpol to jedne z największych targów branży tworzyw sztucznych w Europie Wschodniej, które co roku przyciągają wiodące firmy z sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych. Obejmują one wszystkie aspekty łańcucha wartości tworzyw sztucznych – od produkcji i przetwarzania po odzysk i recykling.

Plastpol na stałe wpisały się w kalendarze zarówno dużych, jak i małych firm z branży przetwórstwa i przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Plastpol na stałe wpisały się w kalendarze zarówno dużych, jak i małych firm z branży przetwórstwa i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

(Źródło: Targi Kielce)

Polska od wielu dziesięcioleci jest niekwestionowanym liderem w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w regionie Europy Wschodniej. Ten niezwykle ważny sektor polskiej gospodarki zajmuje trzecie miejsce wśród sektorów przetwórstwa przemysłowego pod względem wytworzonej wartości dodanej brutto i zatrudnia ponad 200 000 osób. Według danych Fundacji Plastics Europe wielkość krajowej produkcji tworzyw sztucznych szacuje się na 1,7 mln ton, w tym materiałów takich jak HDPE, LDPE, PA6, PET, PP, PS i PVC. Przemysł obejmuje również krajowe związki, które wytwarzają modyfikowane wersje szerokiej gamy tworzyw sztucznych.

Mając za sobą tak silny przemysł, nie dziwi fakt, że w kraju odbywają się także najważniejsze targi branży tworzyw sztucznych i gumy w Europie Wschodniej. Od ponad ćwierć wieku organizator targów Targi Kielce zaprasza przemysł do Kielc – położonych między Warszawą a Krakowem. Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn Wtryskarkowych, Wytłaczarkowych i Granulatów odbędzie się w dniach 23-26 maja 2023 r. W tym roku organizatorzy spodziewają się 910 wystawców, z czego ponad 50 proc. będzie pochodzić z zagranicy.

Oferta prezentowana na stoiskach obejmuje maszyny i urządzenia, formy i narzędzia, a także szeroką gamę tworzyw sztucznych, wyrobów z tworzyw sztucznych, technologii recyklingu oraz rozwiązań informatycznych dedykowanych branży tworzyw sztucznych. Dostawcy technologii pakowania również zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia. Wystawcy z całego świata korzystają z okazji do wprowadzenia nowości produktowych, poznania potencjalnych klientów i budowania relacji biznesowych. Potencjał gospodarczy Plastpolu od lat dostrzegają zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni gracze w branży tworzyw sztucznych.

READ  Czego spodziewać się w Davos 2023

Na przykład w 2022 roku firmy z Angoli i Kataru uznały, że targi będą idealnym miejscem do poszerzenia swoich stref wpływów w Polsce i Europie. Spotkania zakończyły się sukcesem, a oni już zapowiedzieli swój udział w edycji 2023.

Targi Kielce goszczą również wiele firm i organizacji z ważnych ośrodków gospodarczych w Europie. Niemieckie, austriackie i szwajcarskie firmy spotykają się z ważnymi klientami, otwierają nowe rynki i nawiązują kluczowe kontakty biznesowe w Plastpolu od momentu jego powstania. Globalni gracze, którzy regularnie uczestniczą w targach, to Engel, Warburg, Cross-Maifi, Battenfeld-Wittmann, Erema, Meusberger i Evonik Industries. Kraj Włoch jest również silnie reprezentowany przez takie grupy jak Moretto, Mepol, Confindustria Polonia czy Ambra Polymers.

Plastpol to wiodące w Europie Wschodniej wydarzenie dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Plastpol to wiodące w Europie Wschodniej wydarzenie dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

(Źródło: Targi Kielce)

Coś więcej niż tylko targi

Plastpol ugruntował swoją pozycję nie tylko jako ważne miejsce spotkań, ale także jako miejsce zdobywania specjalistycznej wiedzy. Targi Kielce Plastpol Expo od samego początku są miejscem spotkań przedstawicieli biznesu z Europy Środkowej i Wschodniej oraz platformą dialogu lokalnych i międzynarodowych firm działających w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych. Organizatorzy twierdzą, że targi o porównywalnej randze i skali nie odbywają się w sąsiednich krajach wschodniej i południowej Polski.

Targi skupiają przedstawicieli wszystkich grup branżowych – dystrybutorów, producentów materiałów i maszyn oraz klientów branżowych. Plastpol cieszy się prestiżowym statusem, dzięki czemu wiadomość o targach trafia na pierwsze strony nie tylko publikacji branżowych, ale także mediów krajowych i zagranicznych.

Plastpol to znacznie więcej niż tylko maszyny i okazje zakupowe. Wystawa stanowi platformę spotkań, seminariów i szkoleń. Daje możliwość porozmawiania z innymi profesjonalistami i wymiany doświadczeń zawodowych z ekspertami z całego świata. W tym roku kontynuujemy tradycję wieloletnich seminariów organizowanych przez Plastech Info, poświęconych najnowszym osiągnięciom technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych. Odbędzie się drugiego dnia wystawy, 24 maja 2023 r.

Prezentacje i wystąpienia będą koncentrować się na temacie „Zaawansowane materiały polimerowe – technologie, przetwarzanie i zastosowania”. Zakres tematyczny Sympozjum będzie dotyczył przede wszystkim roli i znaczenia tworzyw sztucznych w życiu codziennym człowieka, jako materiału umożliwiającego opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby i wyzwania stawiane przez społeczeństwo.

READ  Jackpot Oz Lotto 30 milionów dolarów, szczegóły loterii, zwycięskie liczby, wyniki

Długo wyczekiwanym wydarzeniem ponownie będzie coroczna konferencja prasowa organizowana przez Plastics Europe Polska. Tradycyjnie podczas targów stowarzyszenie prezentuje swój raport na temat rozwoju światowych rynków tworzyw sztucznych.

Omniplast: konkurencja branżowa

Konkurs Omniplast dopełnia program towarzyszący wystawie. Celem konkursu jest upowszechnianie i upowszechnianie wiedzy na temat przetwórstwa tworzyw sztucznych i związanych z nimi technik przetwórczych.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy etap konkursu rozpoczął się 1 lutego 2023 roku i potrwa do 23 maja. Po rejestracji każdy uczestnik otrzymuje maila z zestawem dziesięciu pytań związanych z technologiami przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz specyfiką rynku tworzyw sztucznych szeroko pojętego w Polsce i Europie. 31 marca upływa termin składania odpowiedzi. Pierwszy etap klasyfikacji opiera się na udzielonych odpowiedziach. Druga faza konkursu również odbędzie się w świecie wirtualnym; Ten etap rozpoczyna się pierwszego kwietnia. Do drugiego etapu zakwalifikuje się maksymalnie 30 uczestników.

Finał konkursu odbędzie się w Targach Kielce pierwszego dnia Targów Targów Kielce. Trzech najlepszych uczestników otrzyma nagrody o łącznej wartości 12 000 złotych (około 11 300 euro). Dodatkowo pierwsze miejsce otrzymuje bon o wartości 6000 zł; Za drugie i trzecie miejsce czekają odpowiednio 4000 i 2000 zł. Wręczenie nagród odbędzie się podczas wieczoru galowego. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 24 maja 2023 r.

(ID: 49218713)