Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wzrost liczby przypadków koronawirusa w Wiktorii, wzrost liczby przypadków koronawirusa w NSW, zniesienie blokady NSW, Sydney, śledztwo IBAC trwa, Luke Donelan rezygnuje, wzrost liczby przypadków COVID-19

Główny minister ACT Andrew Barr potwierdził, że blokada Canberry zakończy się w piątek (23:59 w czwartek) i przedstawił ostrożny plan wyjścia z blokady.

Barr powiedział, że liczba przypadków wzrośnie, gdy ograniczenia zostaną złagodzone, ale 72% kwalifikującej się populacji tego terytorium (osoby w wieku 12 lat lub starsze) jest teraz zaszczepionych przeciwko COVID-19.

AKT Premier Andrew Barr.przypisane mu:Alex Ellinghausen

„Nasze pierwsze poziomy dawek sugerują, że do końca listopada będzie to blisko 99 procent pełnych szczepionek” – powiedział Barr.

Oczekuje się, że liczba spraw wzrośnie wraz z łagodzeniem ograniczeń. Ale pełne szczepienie cię ochroni.

“Jak widzieliśmy na całym świecie, nawet w miejscach, w których poziom szczepień jest bardzo wysoki, wirus będzie nadal się rozprzestrzeniał. I będzie presja na system opieki zdrowotnej, będą Canberrańczycy, którzy będą potrzebować opieki zdrowotnej, a nawet jeśli są w pełni zaszczepione, stąd stopniowe łagodzenie [restrictions] I jest taka potrzeba.”

ACT odnotowało dziś 28 nowych lokalnie nabytych przypadków COVID, z których co najmniej 16 spędziło jakiś czas w społeczności. Dziewięć przebywało w izolacji na czas infekcji. W ACT jest 19 osób hospitalizowanych z wirusem, z których osiem jest na oddziale intensywnej terapii. Sześć osób potrzebuje wentylacji.

Barr powiedział, że limity spotkań na zewnątrz zostaną zwiększone do 25 osób po zakończeniu blokady, a do pięciu osób będzie mogło odwiedzić inny dom.

Fryzjerzy i usługi z zakresu higieny osobistej ACT mogą ponownie otworzyć się jednocześnie z maksymalnie pięcioma klientami. Trening drużynowy na świeżym powietrzu może zostać wznowiony z maksymalnie 25 osobami na przestrzeń zewnętrzną.

„Do 29 października sprzedaż detaliczna nieistotna będzie działać głównie w ramach usługi Kliknij i odbierz lub Kliknij i zapewnij. Firmy te mogą w dowolnym momencie zatrudniać do dwóch osób z tego samego domu w sklepie detalicznym na spotkania zarezerwowane dopiero od tego piątku.

READ  Egipt organizuje międzynarodowe spotkania, aby zwiększyć eksport, turystykę i bezpośrednie inwestycje zagraniczne

„Ma to na celu umożliwienie kupującym takich czynności, jak prowadzenie samochodu testowego oraz przymierzanie ubrań i butów”.

Ustawa rozszerzy również liczbę kodów pocztowych NSW, za pomocą których podróżni mogą wjechać na terytorium bez specjalnego wyjątku. Braidwood, Goulburn, Cooma, części śnieżnego regionu i Gundagai zostaną uwzględnione.

Ludzie z tych obszarów mogą podróżować do ACT, aby „pracować lub studiować, uzyskać dostęp do szkół, niezbędnych zakupów i opieki zdrowotnej bez konieczności ubiegania się o zwolnienie”, powiedział Barr.

„Mieszkańcy tych kodów pocztowych mogą również wprowadzić ACT, aby odwiedzić rodzinę i przyjaciół w ramach obecnych limitów łączenia ACT w gospodarstwie domowym lub poza nim”.

Licencjonowane lokale mogą przyjąć 25 klientów lub jednego na cztery metry kwadratowe, w zależności od tego, która z tych wartości jest mniejsza.

„Alternatywnie 50 beneficjentów może korzystać tylko z przestrzeni zewnętrznych lub jednej osoby na cztery metry kwadratowe, w zależności od tego, co jest mniej”, powiedział Barr.