Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska: TVP jest gotowa pomóc w organizacji Eurowizji 2023

Szef TVP powiedział, że polski nadawca TVP jest gotowy pomóc Ukrainie w organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2023.

Rozmawiając z Plezadą, Panie. Jacek Kurski wyjaśnił, że TVP jest gotowa pomóc Ukrainie w organizacji Eurowizji 2023, ale powinna przedyskutować sprawy z polskim rządem przed złożeniem jakichkolwiek zobowiązań. Wyjaśnił to:

Zawsze jest wola pomocy, ale są też procedury, które wiążą nas z byciem agencją skarbu państwa, podmiotem publicznym i tu jesteśmy zdyscyplinowani, więc nie mogę składać obietnic poza ogólnie dobrą wolą w tej sprawie.

Do tej pory miasto Sztokholm SVT nie skomentowała jeszcze tej sprawy, ale powiedziała, że ​​jest gotowa gościć w Szwecji. Doniosły o tym również islandzkie media RÚV Rok 2023 widzi pozytywnie zdolność prowadzenia zawodów. Ponadto Hiszpania potwierdziła zamiar współorganizowania turnieju RTVE 2023 z EBU. Jest już za późno, aby wiedzieć, gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs.

Po dwóch zwycięstwach w Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów ogłosił, że Polska weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023, a jego wsparcie dla konkursu ma na celu dalsze sukcesy na Eurowizji. Kurski potwierdził.

Ochmann zajął 12. miejsce w Wielkim Finale dla Polski z piosenką „River”. To najlepszy wynik dla Polski od czasu, gdy Michał Szpak zajął w Sztokholmie 8. miejsce w 2016 roku.

Źródło obrazu: EBU / Nathan Reinds | Źródło: Plejata

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku z kilkoma krajami Europy Wschodniej. Edita Kourniak napisała jej „To nie ja!” Drugie miejsce z piosenką, ich debiutancki rok przyniósł najlepsze wyniki do tej pory. Po tym wydarzeniu Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego zwycięstwa, zajmując pierwszą dziesiątkę tylko raz podczas turnieju na początku 1994-2011. W 2012 roku, po serii kwalifikacji, Polska wycofała się z konkursu z powodu problemów finansowych. Od powrotu w 2014 roku co roku kwalifikują się do finałów, aż do 2017 roku i znacząco wygrywają turniej.

READ  Huawei Watch GT 2