Polska, USA, Grecja i „szczęśliwe” Włochy awansowały do ​​półfinału United Cup

Polska, USA i Grecja wygrały w środę finały miejskie i awansowały do ​​półfinału inauguracyjnego Pucharu Stanów Zjednoczonych, gdzie dołączą do „szczęśliwych przegranych” Włoch.

Matteo Berrettini dał Włochom prowadzenie po emocjonującym trzysetowym zwycięstwie nad Hubertem Hurkaczem w finale w Brisbane, ale to Polacy wygrali remis 3:2.

W półfinale Polska zmierzy się z USA, które w Sydney pokonało Wielką Brytanię, a Włosi z Grecją, która w finale w Perth pokonała Chorwację 3:2.

Mając dzień wolny w czwartek, wszystkie drużyny mogą podróżować do Sydney, gdzie w piątek rozpoczynają się półfinały.

Polska zwyciężyła w deblu mieszanym w zaciętej walce z Włochami, gdzie Ika Zwiadek i Hurkocs połączyli siły w przerwach w deszczu, aby pokonać Lorenzo Musettiego i Camilę Rosatello 6:1, 6:2.

„Dzisiejszy mecz był bardzo stresujący, ponieważ my [don’t] Zazwyczaj gram w debla mieszanym – powiedział Świątek. „Ale jestem naprawdę szczęśliwy, że mogłem rozegrać solidną grę, a Huby popchnął naszych przeciwników i ułatwił mi zadanie”.

Musetti zagrał niemal bezbłędnie przeciwko Danielowi Michalskiemu, dając Włochom prowadzenie w pierwszym pojedynku tego dnia.

20-letni Musetti, który awansował na 23. miejsce na świecie w 2022 roku, zwolnił 17 zwycięzców, wyprzedzając 260. w rankingu Michaelsa, wygrywając 6-1, 6-1 w zaledwie 57 minut.

– Byłem bardzo skoncentrowany na dzisiejszym meczu, a serwis był bardzo dobry – powiedział. „Ale z każdym strzałem miałem lepsze wyczucie piłki, więc myślę, że rozegrałem swój najlepszy mecz do tej pory”.

Berettini, który awansował na szóste miejsce na świecie i wypadł z pierwszej dziesiątki, następnie odniósł dwa zwycięstwa dla Włochów, wygrywając 6-4, 3-6, 6-3 nad numerem 10 na świecie Paulem Hurcoxem.

Jednak ich kobiety, Martina Trevisan i Lucia Bronzetti, zostały pokonane w dwóch setach przez numer jeden na świecie Sviatek i wschodzącą gwiazdę Magdę Linet.

„To wyjątkowa rzecz, aby wygrać jako zespół”, powiedział Hurcox. „I wspaniale jest być partnerem w sposobie, w jaki Iga uderza piłkę. Oczywiście dziewczyny poprowadziły dziś drużynę, dzięki za to.

READ  Wizz Air zwiększy liczbę lotów na lotnisko Aberdeen w Gdańsku

amerykański postęp

W Sydney trzecia na świecie Jessica Pegula pokonała Harriet Dort 6:2, 6:0, dając Stanom Zjednoczonym zwycięstwo 2:1 nad Wielką Brytanią.

Pegula był bezwzględny w niszczeniu 98. w rankingu Darta w 57 minut.

„Myślę, że dzisiaj zrobiłem wszystko całkiem dobrze – są dni, kiedy strzelasz i czujesz się dobrze” – powiedział.

Madison Keys dała USA wczesne prowadzenie, zanim Cameron Norrie wygrał głośny mecz z Taylorem Fritzem.

Keys przegrała pierwszego seta z Katie Swan, po czym wróciła i wygrała 2:6, 6:3, 6:4 w zaciętym meczu.

Norrie i Fritz rozegrali emocjonujące spotkanie, które zakończyło się remisem 4:4 w ostatnim secie, dopóki Brytyjczyk nie przełamał się i wygrał 6:4, 5:7, 6:4.

Francis Tiafoe pokonał Dana Evansa 3:6, 7:5, 6:3 i zapewnił sobie zwycięstwo 3:1.

„Za każdym razem, gdy gramy, idziemy na wojnę” – powiedział Tiafoe. „Wyszedł naprawdę gorąco.

„Dobrze serwowałem i cieszę się, że z tego wyszedłem. Cieszę się, że Ameryka będzie się rozwijać.

Pegula i Fritz pokonali Darta i Evansa 4:1 w grze mieszanej.

grecka siatka

Maria Zakari i Stefanos Tsitsipas doprowadzili Grecję do finału maratonu, który zakończył się tuż przed północą, pokonując Chorwację 3:2 w Perth.

Numer szósty na świecie Zachary i numer cztery mężczyzn Stefanos Tsitsipas połączyli siły, by późną nocą wygrać z Petrą Martic i Borną Kojo 7-6 (8/6), 6-4.

„Cieszę się, że to skończyliśmy. Jestem dumny z zespołu” – powiedział Tsitsipas. „To wojownicy nas definiują”.

Chorwatka Donna Vecic pokonała Greczynkę Despinę Babamichail, przegrywając w dwóch meczach. Borna wygrał 6-0, 6-7 (4/7/, 7-5.), a Tsitsipas wyciągnął jednego z powrotem dla greckiej drużyny.

Chorwat objął prowadzenie 2: 1 po zwycięstwie Kojo 6:4, 6:2 nad Stefanosem Sakellaridisem, zajmującym 803. miejsce, zanim Zachary pokonał Martica 6:3, 6:3.