Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Grupa Azoty otwiera nowy magazyn w TarnieOpublikowany przez


Światowy nawóz,
Krupa Asoci otworzyła nowy magazyn nawozów w Tarnie. Nowy kompleks ma łączną pojemność magazynową 6650 ton nawozów. Projekt ten jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów dotyczące dostępności kompostu. Stanowi również krok w kierunku zwiększenia liczby i wydajności operacji załadunkowych. Inwestycja będzie kosztować ponad 14,5 mln zł.

Nowy kompleks stwarza możliwości rozszerzenia produkcji i zwiększenia dostępności podstawowych produktów lub nawozów małoseryjnych produkowanych w wybranych miesiącach roku. Należą do nich Saledromac i Saletra Wapniowo-Amonowa z Borem, które cieszą się dużym zainteresowaniem i stanowią coraz większy udział w portfolio produktowym Krupa Asociati SA.

Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty SA, powiedział: „Nowy magazyn nawozów w Tarnowie to nasza odpowiedź na rosnące oczekiwania klientów w zakresie dostępności nawozów. Spółka na bieżąco analizuje oczekiwania klientów, aby usprawniać swoją działalność, Przykładem tych starań jest uruchomienie nowego obiektu na potrzeby klientów Magazynowanie Kompleks będzie pełnił funkcję magazynu nawozów, który jest szczególnie potrzebny w okresach narastania zamówień i zakłóceń w spedycjach Projekt poprawi efektywność proces obsługi kierowców naszych partnerów biznesowych poprzez skrócenie czasu oczekiwania pojazdu.

Projekt obejmuje jednostkę magazynową oraz zaplecze dla kierowców do odbioru kompostu z magazynu. Zbudowano również hale namiotowe z odpowiednim przeznaczeniem i zagospodarowaniem terenów załadunkowych i manewrowych. W obiekcie wybudowano łącznie siedem nowych stref załadunkowych, aby skrócić czas oczekiwania kierowców na pojazdy i zwiększyć ilość towarów, które można załadować jednorazowo.

Budowa magazynu rozpoczęła się w lutym 2022 roku i zakończyła w grudniu ubiegłego roku.

READ  bne IntelliNews - Inflacja PPI w Polsce wzrosła w maju do 24,7% r/r

Przeczytaj artykuł online: https://www.worldfertilizer.com/materials-handling/05012023/grupa-azoty-opens-new-storage-facility-in-tarnw-poland/