Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska wysyła F-16 na granicę po rosyjskich atakach na Ukrainę

Polska wysyła F-16 na granicę po rosyjskich atakach na Ukrainę

Polska oświadczyła, że ​​wysłała we wtorek cztery myśliwce F-16 na swoją wschodnią granicę, aby chronić swoją przestrzeń powietrzną po serii rosyjskich ataków rakietowych na sąsiednią Ukrainę.

„W celu zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej operowano dwiema parami myśliwców F-16 i towarzyszącym im tankowcem” – podało w oświadczeniu polskie wojsko.

We wtorek rano Rosja zbombardowała stolicę Ukrainy, Kijów i północno-wschodnie miasto Charków serią rakiet.

Polska, członek NATO i Unii Europejskiej, jest zagorzałym sojusznikiem Ukrainy w obliczu zbliżającej się drugiej rocznicy rosyjskiej inwazji.

Podczas ostatniej fali śmiercionośnych ataków na Ukrainę, która odbyła się w piątek, Polska poinformowała, że ​​rosyjska rakieta przeleciała przez jej przestrzeń powietrzną.

Według polskiego wojska dane z systemów radarowych wskazywały, że rakieta znajdowała się w polskiej przestrzeni powietrznej przez trzy minuty.

W listopadzie 2022 roku w polską wieś Przewodów w pobliżu granicy spadł ukraiński pocisk przeciwlotniczy, zabijając dwóch cywilów.

Do eksplozji doszło w magazynie zboża w pobliżu szkoły, sześć kilometrów od granicy, podczas kolejnego intensywnego rosyjskiego bombardowania Ukrainy.

Początkowo pojawiły się wątpliwości, czy rakieta jest rosyjska, co wzbudziło obawy, że NATO może być bezpośrednio zaangażowane w wojnę, ponieważ Polska jest państwem członkowskim objętym paktem zbiorowej obrony sojuszu.

READ  Były gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo unika oskarżenia o wykroczenie, gdy prokurator generalny uchyla sprawę