Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska zaostrza sankcje wobec COVID-19 w obliczu „bardzo trudnego momentu” epidemii

W odpowiedzi na „najtrudniejszy moment” epidemii wirusa Corona, polskie przedszkole poinformowało, że ograniczy od soboty frekwencję w salonach fryzjerskich i nabożeństwach, ustanawiając kolejny rekord w codziennych przypadkach.

Mattus Moravsky powiedział, że służba zdrowia osiąga granicę swojego potencjału i że konieczne jest kontrolowanie ruchu i działalności biznesowej obywateli, aby kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa. „Polska jest dziś w najgorszym momencie epidemii od 13 miesięcy” – powiedział na konferencji prasowej.

Polska, wraz ze swoimi regionalnymi sąsiadami, uniknęła najgorszego z pierwszej fali epidemii, ale stanęła w obliczu gwałtownego skoku w trzeciej fali wydarzeń, która osiągnęła dzienny najwyższy poziom 34151, wynika z opublikowanych w czwartek danych. Moravsky powiedział, że dalsze ograniczenia nie będą możliwe, jeśli sytuacja pogorszy się w ciągu najbliższych dwóch lub trzech tygodni, i że można by wprowadzić przymusową izolację dla osób przybywających do południowej granicy Polski.

Rząd obwinił wysoce zaraźliwą odmianę wirusa, po raz pierwszy zidentyfikowaną w Wielkiej Brytanii, za wzrost liczby przypadków, ale krytycy wskazują na opóźnione ograniczenia, zmęczonych obywateli nowymi przepisami i niskie wsparcie rządu dla systemu opieki zdrowotnej. „Najstraszniejsze jest to, że w tym bardzo trudnym momencie bawisz się życiem i zdrowiem Polaków” – powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Moraweki Boris Budka, lider opozycyjnej grupy Sojuszu Obywatelskiego.

Według oficjalnych danych w Polsce odnotowano 2 154 821 przypadków koronawirusa i 50 860 zgonów. Istnieje 36 231 łóżek szpitalnych dla pacjentów z COVID-19, z których 27 118 jest zajętych.

(Ta historia nie została zredagowana przez zespół Devtiscourse, została automatycznie utworzona na podstawie zintegrowanego źródła).

READ  Polska nawiązuje stosunki dyplomatyczne z Republiką Kosowa