Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polska zaostrza sankcje wobec COVID-19 w obliczu „bardzo trudnego momentu” epidemii

W odpowiedzi na „najtrudniejszy moment” epidemii wirusa Corona, polskie przedszkole poinformowało, że ograniczy od soboty frekwencję w salonach fryzjerskich i nabożeństwach, ustanawiając kolejny rekord w codziennych przypadkach.

Mattus Moravsky powiedział, że służba zdrowia osiąga granicę swojego potencjału i że konieczne jest kontrolowanie ruchu i działalności biznesowej obywateli, aby kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa. „Polska jest dziś w najgorszym momencie epidemii od 13 miesięcy” – powiedział na konferencji prasowej.

Polska, wraz ze swoimi regionalnymi sąsiadami, uniknęła najgorszego z pierwszej fali epidemii, ale stanęła w obliczu gwałtownego skoku w trzeciej fali wydarzeń, która osiągnęła dzienny najwyższy poziom 34151, wynika z opublikowanych w czwartek danych. Moravsky powiedział, że dalsze ograniczenia nie będą możliwe, jeśli sytuacja pogorszy się w ciągu najbliższych dwóch lub trzech tygodni, i że można by wprowadzić przymusową izolację dla osób przybywających do południowej granicy Polski.

Rząd obwinił wysoce zaraźliwą odmianę wirusa, po raz pierwszy zidentyfikowaną w Wielkiej Brytanii, za wzrost liczby przypadków, ale krytycy wskazują na opóźnione ograniczenia, zmęczonych obywateli nowymi przepisami i niskie wsparcie rządu dla systemu opieki zdrowotnej. „Najstraszniejsze jest to, że w tym bardzo trudnym momencie bawisz się życiem i zdrowiem Polaków” – powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Moraweki Boris Budka, lider opozycyjnej grupy Sojuszu Obywatelskiego.

Według oficjalnych danych w Polsce odnotowano 2 154 821 przypadków koronawirusa i 50 860 zgonów. Istnieje 36 231 łóżek szpitalnych dla pacjentów z COVID-19, z których 27 118 jest zajętych.

(Ta historia nie została zredagowana przez zespół Devtiscourse, została automatycznie utworzona na podstawie zintegrowanego źródła).

READ  Grayson rozszerza międzynarodowy zasięg metadanych na tętniący życiem polski rynek | 2021-05-25 | Informacje prasowe