Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski CD Projekt odnotował spadek zysku netto w pierwszym półroczu o 20%

Polski CD Projekt odnotował spadek zysku netto w pierwszym półroczu o 20%

©Reuters. Karolina Kaluzińska, lat 28, gra w grę CD Projekt Cyberpunk 2077 w Warszawie, 14 grudnia 2020 r. REUTERS/Kacper Pempel/Zdjęcie pliku

GDAŃSK (Reuters) – CD Projekt, największy polski producent gier, odnotował w środę 20% spadek zysku netto za pierwsze półrocze w porównaniu z rokiem poprzednim, powołując się na spadek przychodów, choć firma zachowała optymizm co do nadchodzącego dodatku Cyberpunk 2077.

Zysk netto spółki wyniósł 91,3 mln zł (22,35 mln dolarów) i był gorszy od oczekiwań analityków na poziomie 93 mln zł. Przychody za ten okres spadły rok do roku o 14% do 325,2 mln zł.

Po prawie trzech latach bez premiery nowych gier CD Projekt nie może się doczekać wyczekiwanego pierwszego i jedynego dodatku do Cyberpunka 2077 zatytułowanego Phantom Liberty, który rozpocznie się 26 września. W czerwcu firma rozpoczęła kampanię marketingową promującą ekspansję.

„Pozytywne reakcje graczy i przedstawicieli mediów napawają nas pewnością siebie. Wierzymy, że pomyślna premiera dodatku potwierdzi ogromny potencjał marki Cyberpunk” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny CD Projekt Adam Kiciński.

„Oprócz ostatniej, intensywnej fazy rozwoju Phantom Liberty, w tym roku ciężko pracowaliśmy nad innymi projektami – zwłaszcza nad pierwszą grą z nowej trylogii o Wiedźminie” – powiedział w oświadczeniu dyrektor finansowy firmy Piotr Nielubowicz. W pierwszym półroczu 2023 roku spółka wydała na te projekty 160 mln zł.

CD Projekt sprzedał do tej pory 20 milionów egzemplarzy Cyberpunka 2077, a sprzedaż trylogii o Wiedźminie przekroczyła 75 milionów.

(1 dolar = 4,0855 złotego)

READ  Indie próbują ograniczyć import jabłek – dlaczego to dobra wiadomość dla Polski? • Drożdże