Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski Festiwal trwa w New Britain z jedzeniem, przejażdżkami i mnóstwem zabawy

Polski Festiwal trwa w New Britain z jedzeniem, przejażdżkami i mnóstwem zabawy

NEW BRITISH TOWNSHIP, Pensylwania – Największy polski festiwal w regionie trwa w ten weekend na terenie Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w hrabstwie Bucks.

57. coroczny Festiwal Rodziny Polsko-Amerykańskiej i Jarmark Country odbędzie się w dniach 9–10 września w godzinach 12–20:00 pod adresem 654 Ferry Road, Doylestown (New Britain Township).

Brać udział

Przez cały festiwal publiczność jest zapraszana do świętowania tradycyjnej polskiej kultury poprzez rozrywkę na żywo, sztukę i rzemiosło, rekonstrukcje, etniczne potrawy, wycieczki w połowie drogi i nie tylko.

Odwiedzających zapraszamy do Wioski Rzemieślniczej, w której znajdują się stoły zapełnione szeroką gamą specjalistycznych przedmiotów, od importowanych z Polski po lokalną biżuterię.

Pysznym sposobem na poznanie polskiej kultury jest spróbowanie szerokiej gamy produktów spożywczych dostępnych w sprzedaży. W festiwalowym menu znajdziemy kiełbasę wędzoną i grillowaną, pierogi, placki ziemniaczane (plaki), gołąbki, precle i polskie piwo.

(Zdjęcia z festiwalu: Jeff Werner)

Dostępne będą także festiwalowe ulubione smakołyki, takie jak ciasto lejkowe, hot dogi, paluszki z kurczaka i lód wodny. Od 2018 roku jedną z nowości festiwalu jest degustacja polskiej wódki.

Wstęp kosztuje 15 dolarów i obejmuje nieograniczony wstęp na przejażdżki w połowie drogi przez cały dzień (maksymalne przejazdy są za dodatkową opłatą), przedstawienia teatralne i wydarzenia specjalne.

Polsko-Amerykański Festiwal Rodzinny i Jarmark Country to święto polskiej kultury, dziedzictwa i tradycji.

Rozpoczął się jako małe, nieformalne wydarzenie w 1966 roku i ze skromnych początków stał się jednym z najstarszych i najpopularniejszych festiwali tego typu w Stanach Zjednoczonych.
Zróżnicowana publiczność lokalna, regionalna i międzynarodowa – tylko w 2019 r. w festiwalu wzięło udział ponad 25 000 osób.

Aby uzyskać więcej informacji i pełne harmonogramy rozrywek na żywo, odwiedź stronę www.polisamericanfestival.org.

(Zdjęcie: Jeff Werner)

READ  FNE Film Meets Games: Q&A z Magdaleną Zimecką, dyrektorem zarządzającym polskiego ORKA Film