Polski Harks pokonał Breakthrough na Miami Open

(Reuters) – Po zdobyciu pierwszego tytułu Masters 1000 na Miami Open, Polak Hubert Harkoks po raz pierwszy w swojej karierze znalazł się w pierwszej dwudziestce.

W finale mężczyzn 24-letni Janic Sinner przegrał kilka podwójnych błędów w setach 7-6 (4), 6-4, co kosztowało jego 19-letniego włoskiego przeciwnika.

„Oczywiście staram się być tak solidny, jak tylko potrafię, ponieważ on potrafi uderzać piłki tak mocno… jeśli mu na to pozwolisz, będzie biegał dookoła” – powiedział dziennikarzom po meczu.

– Więc staram się nadążyć za jego tempem, żeby mógł walczyć z każdą piłką.

W ćwierćfinale i półfinale, w tym z piątym Grekiem Stephanosem Tsitsipasem i ósmym Rosjaninem Andriejem Rublowem, Hurgas jest na dobrej drodze do osiągnięcia największego sukcesu w swojej karierze i na pewno będzie cieszyć się zwycięstwem.

„Miałem dużo wiary w siebie… Myślę, że wygranie takich zawodów daje Ci dodatkową motywację i pewność siebie” – powiedział Hurgas, który obecnie zajmuje 16 miejsce na świecie.

„Możesz to zrobić jak trudne chwile.”

Po spędzeniu prawie połowy zeszłego roku na Florydzie, Hargas najlepiej nadaje się do cieplejszych i bardziej aktywnych warunków w Miami. W styczniu wygrał także Delray Beach Open.

„Byłem solidny przez cały turniej, byłem w stanie przejść przez każdą rundę i coraz bardziej byłem napędzany do następnej rundy. Myślę więc, że to dla mnie wyjątkowa runda” – powiedział.

„Mój tenis jest coraz lepszy”.

Raport Amy Tennery; Himani Sarkar Edycja

READ  Transmisja na żywo Polska vs Francja: Jak oglądać online półfinały EuroBasket 2022 z dowolnego miejsca?