Tenis: Harks z Polski pokonał włoskiego nastolatka, aby wygrać Miami Open

MIAMI: Polak Hubert Hurgas wygrał Miami Open w niedzielę (4 kwietnia) pokonując w prostych setach włoskiego młodzieńca Janica Sinnera, aby zdobyć swój pierwszy tytuł ATP Masters w swojej karierze.

26. miejsce Hurricanes, które w drodze do finału znokautowało czterech najwyżej sklasyfikowanych graczy, złapało nerwy na stadionie Hard Rock w Miami i wygrało 7-6 (7/4), 6-4 w 1 godzinę i 43 minuty.

Było to zasłużone zwycięstwo 24-latka z Wrocławia, który zdobył swój drugi tytuł w sezonie dzięki serii wymuszonych błędów.

„To wydaje się nierealne i cieszę się, że mogłem dzisiaj rozegrać dobry mecz” – powiedział Hurgas.

„Jonic to niesamowity zawodnik. Jestem dumny, że mogę go pokonać”.

Otrzymując gratulacje od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Hurgas wyraził nadzieję, że zwycięstwo w turnieju będzie punktem wyjścia do dalszych zwycięstw.

„To dodaje mi dodatkowej motywacji i pewności siebie, zdobyłem wielki tytuł” ​​- powiedział. „To motywuje mnie do bycia lepszym graczem, więc nadal mogę wygrywać”.

Sinner, który w pierwszym secie przegrał 3-0, został znokautowany swoim pierwszym serwem.

Jednak utalentowany 19-latek nabierał pewności siebie w miarę postępów w secie, a Harkas pracował w rogach z kilkoma terminalami wokół boiska.

Włoch wycofał się w piątym meczu, a następnie wywalczył 3: 3, kolejna przerwa po podaniu Harrocka dała mu prowadzenie 6: 5 i szansę na zaserwowanie seta.

Grzesznik wydawał się zacieśniać serwis, ale kolejny niewymuszony błąd spowodował uderzenie bekhendu, przełamując Hurricane 6-6 i zmuszając do dogrywki.

Hurgas szybko awansował na prowadzenie 6/2 i chociaż Chinner zmienił to na 6/4, inny forhend, który nie trafił, oddał pierwszego seta Hurgasowi.

Hargas nabrał rozpędu w drugim secie, prowadząc 4: 0 z podwójną przerwą.

Kiedy gra mu się wymknęła, Sinner zebrał się, by doprowadzić wynik do 4-3, ale nie był w stanie przełamać coraz bardziej niezadowolonych Harrocków w ósmym meczu, pozostawiając pole na 5-3.

READ  WHO pomaga wspierać polski system opieki zdrowotnej, ponieważ ukraińscy pracownicy służby zdrowia czekają na repatriację

Po tym, jak Sinner zdobył 5-4, Hargas ponownie skorzystał z błędów, które nie zostały mu narzucone przez jego przeciwnika w kluczowych momentach podczas pracy o mistrzostwo.

Napowietrzny forhend Sinnera ustawił punkt meczowy, a podczas następnego kroku w dół z włoskiej linii forhendowej przesunął się szeroko, aby przypieczętować zwycięstwo Harrocks.