Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski kanał TVP uderza w EFM komedią romantyczną „The Love Buzz”

Polski kanał TVP uderza w EFM komedią romantyczną „The Love Buzz”

Największy polski nadawca publiczny, TVP, wkracza na nowe szlaki, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów Europejskiego Rynku Filmowego ze słodko-gorzką komedią o dwóch kobietach w średnim wieku.

„The Love Buzz” („Miłość Jak Miód”) skupia się na tym, co dzieje się, gdy dwie kobiety po pięćdziesiątce o bardzo odmiennym podejściu do życia postanawiają zamienić się domami i stylem życia po okresie kryzysu pomenopauzalnego.

Na zlecenie i finansowanie TVP, a producentem wykonawczym jest Akson Studio w Warszawie, „The Love Buzz” reżyseruje Maciej Mijas („Scratch”, „Life Must Go On”), producentem Michał Kwiściński („Filip”), a współautorem przez scenarzystki „Hotelu 52” Anitę Głuską i Katarzynę Lisińską.

„Ten zabawny i podnoszący na duchu film wkraczamy w przestrzeń komedii romantycznej” – powiedziała Alexandra Kazmieruk, dyrektor ds. globalnej dystrybucji w TVP. „Wydaje się niezwykłe, że w dzisiejszych czasach dwie kobiety po pięćdziesiątce znajdują miłość i nowe przyjaźnie Love Buzz naprawdę rzuca światło.” Jednak wiek to tylko liczba.

Film opowiada o życiu dwóch kobiet, Maiki (Agneška Sochora) i Agaty (Edita Oleshová), które łączy tyle samo, co same siebie. Jeden mieszka na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, drugi w Tatrach. Jeden prowadzi sklep ze słodyczami, drugi jest odnoszącym sukcesy projektantem wnętrz. Jedna jest wdową, druga właśnie została porzucona przez partnera dla młodszej kobiety. Jedna jest zanurzona w życiu swoich dzieci i wnuków, druga zaś jest bezdzietna i zajmuje się wyłącznie własnym rozwojem duchowym.

Kiedy obie kobiety spotykają się na pogrzebie wspólnego przyjaciela, Agata przekonuje Maikę, by urozmaiciła sytuację i zamieniła życie – z komediowym i dramatycznym skutkiem. Dystrybutor TVP Intl. planuje szeroką europejską premierę na terytoriach obejmujących Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Belgię, Holandię, Luksemburg, Danię, Grecję i kraje niemieckojęzyczne.

W ofercie TVP znajduje się także zapowiadany wcześniej serial szpiegowski „Zatoka szpiegów” w reżyserii Michała Rogalskiego.

READ  Ulubiony przez fanów pokaz obiadowy Disneya został całkowicie zniszczony