Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski konkurs wokalny stwierdził, że jest „bardzo zaskoczony” otrzymanymi skargami dotyczącymi wykorzystania w programie czarnej twarzy

Polski konkurs wokalny stwierdził, że jest „bardzo zaskoczony” otrzymanymi skargami dotyczącymi wykorzystania w programie czarnej twarzy

Polski konkurs śpiewu stwierdził, że jest „zaskoczony” otrzymanymi skargami dotyczącymi wykorzystania w programie czarnej twarzy.

Hiszpański serial telewizyjny Twoja twarz wygląda znajomo Ma prawie 50 formatów na całym świecie, a uczestnicy-gwiazdy wcielają się w muzyków w programach telewizyjnych.

Oprócz próby naśladowania głosu piosenkarza uczestnicy podejmują także działania, aby brzmieć jak gwiazdy, które próbują naśladować.

Polska wersja reality show spotkała się z krytyką po tym, jak biali wykonawcy wcielili się w czarnych wykonawców, takich jak Bill Withers, nosząc protezy i makijaż twarzy równoznaczny z czarną twarzą.

Blackface to rasistowska praktyka polegająca na tym, że osoby inne niż czarnoskóre zabarwiają swoją skórę na ciemniejszy kolor, aby przypominać osobę czarną. Performance utrwala negatywne i redukcyjne stereotypy.

W odpowiedzi na reakcję związaną ze używaniem przez uczestników czarnej twarzy, ekipa odpowiedzialna za program napisała na swoim oficjalnym Instagramie: „Drodzy widzowie, jesteśmy bardzo zaskoczeni liczbą negatywnych komentarzy na temat programu telewizyjnego „Twoja twarz wygląda znajomo”.

Następnie zauważył, że uczestnicy „starają się być jak najbliżej oryginału” i że celem uczestników jest przedstawienie „oryginalnego wykonania w jak najdokładniejszy sposób, przy jednoczesnym uhonorowaniu oryginalnego artysty”.

W obszernym oświadczeniu zauważono, że podczas występów w programie wiele znanych polskich gwiazd wcielało się w czarnych piosenkarzy, w tym Kasia Skrzynica jako Tina Turner, Agnieszka Włodarczyk jako Michael Jackson, Mariusz Totoszko jako Stevie Wonder i Natalia Szroeder jako Whitney Houston, Kacper. Kuszewski jako Missy Elliott i Alexandra Szwed jako Beyonce.

Jednak użytkownikom mediów społecznościowych nie spodobało się oświadczenie programu telewizyjnego.

Jeden z krytyków napisał: „Jedno słowo ignorancja. Nie mogę uwierzyć, że w 2021 roku nadal mamy do czynienia z czarną twarzą. Śmiałość w ogóle bronić tego czynu [sic] Zadziwiający jest ignorancki brak uznania tej kwestii.

Logo Amazona Prime

Dzięki Amazon Prime Video możesz uzyskać dostęp do nieograniczonej transmisji strumieniowej filmów i programów telewizyjnych

Zarejestruj się już teraz i skorzystaj z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego

Subskrypcja

„Gdyby nie ty, nigdy byś nie przeprosił. Inna osoba dodała: „Nie interesują nas intencje, zależy nam na wpływie, a to wyraźnie pokazuje, jak bardzo jesteście nieświadomi genezy tych rasistowskich trendów”.

W czerwcu ubiegłego roku ukazał się brytyjski serial komediowy Trochę Wielkiej Brytanii Został usunięty z BBC iPlayer i Britbox w związku z obawami dotyczącymi użycia czarnej twarzy i rasistowskiego humoru.

Czytaj więcej:

W oświadczeniu rzecznik BBC powiedział: „W BBC iPlayer dostępnych jest wiele programów historycznych, które regularnie przeglądamy. Od tego czasu czasy się zmieniły”. Trochę Wielkiej Brytanii Była to pierwsza emisja, więc nie jest obecnie dostępna w BBC iPlayer.

Szkic serialu, w którym występują David Walliams i Matt Lucas, został usunięty po usunięciu go z brytyjskiego serwisu Netflix w zeszłym tygodniu.